Furcsa végjáték, Benzema-dupla – újabb győzelmet aratott a Real Madrid

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.08.28. 21:50
Sokáig hatástalanították, mégis duplázott Benzema (Fotó: AFP)
A címvédő Real Madrid 3–1-re legyőzte idegenben az Espanyolt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
Espanyol–Real Madrid 1–3
(1–1)
Barcelona, RCDE Stadion. V.: M. López
Espanyol: Lecomte – Gil, Calero, Cabrera, Olivan – Exposito (D. Gómez, 90.), Darder – R. Sánchez, Souza (Bare, 68.), Puado (Melamed, 78.) – Joselu. Vezetőedző: Diego Martínez
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez (Carvajal, 85.), Militao, Rüdiger, Alaba – Modric (Camavinga, 58.), Tchouaméni, Kroos (Ceballos, 81.) – Valverde (Rodrygo, 58.), Benzema, Vinícius Jr. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerzők: Joselu (43.), ill. Vinícius Jr. (12.), Benzema (88., 90+10.)
Kiállítva: Lecomte (90+6., Espanyol)

Mindkét nyári igazolás, Antonio Rüdiger és Aurélien Tchouaméni is a kezdőben kapott helyet a Real Madridnál az Espanyol elleni idegenbeli bajnokin – előbbit a védelem közepére tette be Carlo Ancelotti Éder Militao mellé (David Alaba balhátvédet játszott), míg utóbbi a Manchester Unitedhez távozó Casemiro helyét foglalta el hatosként a középpályán.

Dinamikusan, jobban kezdett a Real Madrid, de igazán nagy helyzetig csak a 12. percben jutott el – igaz, abból gól is született: Federico Valverde és Tchouaméni hajtott végre egy kényszerítőt, majd utóbbi külsővel adott nagyszerű labdát Vinícius Jr.-nak, aki kilőtte az alsó sarkot (0–1).

A találat utáni perceket a címvédő uralta, volt pár helyzete is, de a félidő második felében már az Espanyolnak is voltak nagy lehetőségei, a 43. percben pedig jött az egyenlítés: Joselu lépett ki a leshatárról, közelről lőtt, s bár Thibaut Courtois először védett, a kipattanónál már tehetetlen volt (1–1).

A második félidő elején nem sorjáztak a helyzetek, Ancelotti gyorsan bele is nyúlt a meccsbe: bejött Eduardo Camavinga és Rodrygo Goes. Előbbi hatalmas pluszt jelentett a madridiak számára, labdacipeléseivel több helyzetet is kialakított, de előbb Benjamin Lecomte védett nagyot a friss UEFA Év játékosa Karim Benzema lövésénél, majd bár a francia csatár betalált, lest ítéltek.

A hajrához közeledve egyre jobban nyomott a címvédő, de sokáig nem tudott igazán értékes helyzeteket kialakítani. A 88. percben Rodrygo elképesztő labdát adott Benzemának, a francia pedig a levegőben fejezte be az akciót, lábbal (1–2). A végjáték aztán eléggé emlékezetesre sikerült...

Les miatt nem adták meg Rodrygo gólját a Real Madridnak a hosszabbításban, de visszanézték az esetet, s Lecomte ziccerben szabálytalankodott Dani Ceballos ellen, így kiállították a kapust. Mivel cseréje már nem volt az Espanyolnak, Leandro Cabrera állt be a kapuba a közeli szabadrúgáshoz – Benzema lövését azonban nem tudta hatástalanítani, így 3–1-re győzött a címvédő.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (ÁTKATTINTÁSSAL!)

Almería–Sevilla 2–1
(Ramazani 42., Sadiq 55., ill. Óliver Torres 30.)
Elche–Real Sociedad 0–1
(Brais Méndez 20.)
Rayo Vallecano–Mallorca 0–2 (Muriqi 13., Li Kang In 64.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Girona–Celta Vigo 0–1 (Iago Aspas 49.)
Real Betis–Osasuna 1–0 (Borja Iglesias 34.)

HÉTFŐN
20.00:
Cádiz–Athletic Bilbao
22.00: Valencia–Atlético Madrid

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

100. perc: GÓÓÓL! Benzema bevágta a szabadrúgást, parádés lövés volt!

Cabrera áll be a kapuba.

90+6. perc: Megnézték, Ceballost egyértelmű ziccerben buktatták, Lecomte kap egy piros lapot. A Real Madrid szabadrúgást.

Azt viszont megnézik, hogy Ceballos ellen szabálytalankodtak-e...

90+4. perc: Rodrygo is betalált, de ez is les!

Hat perc a hosszabbítás!

90. perc: Exposito helyett Dani Gómez a pályán a hazaiaknál.

88. perc: GÓÓÓL! BENZEMA találata a győzelmet jelenti a címvédőnek? Rodrygo a bal oldali félterületből ad zseniális labdát a középen érkező Benzemának, aki magasra emeli a lábát, s a levegőben bekotorja a Real Madrid vezető találatát.

85. perc: Carvajal jött be Lucas Vázquez helyett.

83. perc: Vinícius esett nagyot a tizenhatoson belül, s bár labdával nem találkozott a védője, nem ítéltek semmit.

81. perc: Változtat Ancelotti is, Ceballos jött be Kroos helyére.

78. perc: Melamed váltotta Puedót.

75. perc: Benzema próbálkozott, de blokkolták a lövését – szöglet.

68. perc: Souza helyett Bare a pályán a katalánoknál.

66. perc: GÓL, DE LES! Ismét Camavinga cipelte fel a labdát (elképesztő sebességgel), Kroos továbbított Benzemának, aki közelről betalált, de lesen volt – még ha csak centikkel is.

63. perc: Kontra a Real Madridtól, de nincs gól a végén – a rendezőtlen Espanyol-védelem ellen gyorsan felértek a madridiak, Camavinga cipelte fel a labdát, Benzemának passzolt, a friss UEFA Év játékosa pedig a tizenhatoson kívülről lőtt, de Lecomte nagyot védett.

59. perc: MICSODA VÉDÉS! A hatodik Espanyol szöglet után Joselu került helyzetbe, középről, jó pozícióból adhatta le a lövést, de Courtois elképesztően nagyot védett – gyors reflex kellett hozzá.

58. perc: Szokatlanul gyors csere Ancelottitól – Valverde és Modric helyett Rodrygo és Camavinga a pályán a Real Madridnál.

56. perc: Szokásos, parádés cselek Viníciustól, éles beadás Modrictól, de utóbbi nem találta meg Benzemát középren.

51. perc: Valverde futotta le védőjét a jobb oldalon, középre tette a labdát Viníciusnak, ő esett egy nagyot, de nem járt érte 11-es.

JÖHET A FOLYTATÁS!

MOZGALMAS JÁTÉKRÉSZ VOLT, DE FÉLIDŐ!

43. perc: GÓÓÓL, EGYENLÍT AZ ESPANYOL! Joselu, ki más? A leshatárról ugrott ki az Espanyol nyári csatárigazolása, közelről lőtt, Courtois nagyot védett, a kipattanónál azonban már tehetetlen volt... 1–1!

42. perc: CENTIKEN MÚLT! A hazaiak szöglete után Cabrera fejelhetett közelről, üresen, de próbálkozása elcsorgott a kapufa mellett.

38. perc: Az Espanyol sem veszélytelen – ezúttal a katalánok Vinije, Vinícius Costa lőtt, de Courtois magabiztosan védett.

36. perc: Egyre közelebb a második? Ezúttal Kroos tekert a bal oldalról, de csak szöglet lett belőle.

32. perc: NEM SOKAT TÉVEDT VINÍCIUS... A Real Madrid brazil szélsője a védők gyűrűjében, a tizenhatoson belül vette át a labdát, helyet csinált magának, majd emelt, de túl magasra szállt a próbálkozása.

25. perc: Az Espanyol kiharcol egy szögletet, sőt – kezezést reklamáltak a hazaiak, de a játékvezető és a VAR-szoba sem jelzett.

15. perc: Vinícius Jr. nagyon elemében van, cseleit nehezen hatástalanítják a vendégek.

12. perc: GÓÓÓL! Gyönyörű madridi összjáték – Valverde továbbított Tchouaméninek, ő Viníciusnak, a brazil pedig higgadtan kilőtte az alsó sarkot.

A Real Madrid mindössze négyszer kapott ki az előző idényben... egyszer az Espanyol ellen!

3. perc: Veszélyes megiramodás Valverdétől a jobb oldalon, de az Espanyol ideje korán megállítja a támadást.

1. perc: Aktívan, lendületesen kezd a címvédő Real Madrid – a távozó Casemiro helyét ezúttal is Tchouaméni foglalja el a középpályán.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT AZ ESPANYOL–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!