La Liga: első vereségét szenvedte el az idényben az Atlético Madrid

2023.09.16. 18:54
Hugo Duro két góllal segítette csapatát a győzelemhez (Fotó: Getty Images)
A Valencia 3–0-s győzelmet aratott az Atlético Madrid felett a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójának szombati játéknapján.

Hugo Duro volt az Atlético Madrid veszte a Mestallában, a Getafe-nevelés bő fél óra alatt kétgólos előnyt dolgozott ki a csapatának a madridiak ellen. Előbb egy bal oldali beadásra érkezett remekül a rövid saroknál, majd egy kontrát követően lépett ki, egy csellel elküldte Szavicsot, majd jobbal a kapuba lőtt.

Kettőt is cserélt a szünetben Simeone, azonban a változtatásai nem jöttek be, az 54. percben a húszéves Javi Guerra révén a harmadik gólját is megszerezte a Valencia. A hazaiak kapott gól nélkül lehozták a találkozót és megelőzték a madridiakat a tabellán, akik először kaptak ki az idényben.

Vigóban szerezte meg az első győzelmét a Mallorca, amely Vedat Muriqi találatával 1–0-ra nyert a Celta Vigo ellen. Úgy tűnt, hogy a hazaiak Jonathan Bamba révén a 69. percben vezetést szereznek, ám a játékvezető nem adta meg a gólt. Rafa Benítez együttese ugyan győzelemmel ment a válogatott szünetre, a visszatérés után ismét kikapott – már harmadszor a bajnokságban.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ

Valencia–Atlético Madrid 3–0 (Hugo Duro 5., 34., Javi Guerra 54.)
Celta Vigo–Mallorca 0–1 (Muriqi 85.)

PÉNTEKEN
Rayo Vallecano–Deportivo Alavés 2–0(Isi Palazón 43. – 11-esből, Jorge de Frutos 82.)

SZOMBATON
Athletic Bilbao–Cádiz 3–0(Gorka Guruzeta 66., Asier Villalibre 68., I. Williams 90+1.)
21.00:FC Barcelona–Real Betis (Tv:Spíler2)