La Liga: döntetlennel is megmenekült a Celta, kiesett a Girona

2019.05.18. 23:19
Aspas duplája hozta a döntetlent (Fotó: AFP)
A spanyol bajnokság utolsó, 38. fordulója előtt a kiesést illetően egyetlen kérdés maradt még nyitva. Melyik lesz a harmadik kieső: a 18. helyen álló, az Alavés otthonában győzelmi kényszerben pályára lépő Girona, vagy a 17. helyen álló Celta, amely a sereghajtó Rayo Vallecano ellen hazai pályán adott esetben veresége esetén is bent maradhatott volna.

A Celta végül önerőből biztosította be élvonalbeli tagságát, miután 2–2-es döntetlent játszott az utolsó helyen záró Rayóval. Az első félidőben a vendégek Embarba tizenegyesből szerzett góljával vezetéstszereztek, majd a második félidő közepén Medran találatával már 2–0-ra is vezettek.

A Celta nem állt azonban kiesésre, mert közben az Alavés Wakaso első félidőben esett góljával 1–0-ra vezetett a Girona ellen. A 82. percben aztán a Celta Iago Aspas büntetőjével szépített, s egy percre rá az Alavés megszerezte második gólját is a Girona ellen, ezzel szinte biztossá vált, hogy a vigóiaknak nem kell feltétlenül pontot szerezniük a bennmaradáshoz – még úgy sem, hogy a 86. percben Portu szépített az Alavés otthonában.

A 92. percben aztán jött Aspas és egyenlített Vigóban, amivel biztosította a Celta bennmaradását.

A Girona tehát 2–1-re kikapott, így eldőlt, hogy a katalán gárda két élvonalbeli idény után jövőre a másodosztályban folytatja – a már korábban kiesett Rayo Vallecano és Huesca társaságában.

Utóbbi csapat az este harmadik meccsén volt érintett. Mantovani, az Huesca argentin védője nagyot futott a Leganés ellen: előbb az első félidő hajrájában a saját kapujába találva vezetést szerzett a vendégeknek, majd a fordulás után előbb egyenlített, majd a hajrában a győztes gólt is megszerezte.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ

Huesca–Leganés 2–1 (Mantovani 55., 83., ill. Mantovani 39. – öngól)
Celta Vigo–Rayo Vallecano 2–2 (Iago Aspas 82., 92. – az elsőt 11-esből, ill. Embarba 29. – 11-esből, Álvaro Medrán 71.)
Deportivo Alavés–Girona 2–1 (Wakaso 40., Calleri 83., ill. Portu 86.)