Nagyon meggyőző játékkal nyert 4–0-ra a Barcelona

2022.03.13. 20:45
Ferran Torres (balra) két gólt szerzett (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában a Barcelona 4–0-ra legyőzte az Osasunát.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ
Barcelona–Osasuna 4–0
Barcelona,
Camp Nou. V: Ricardo de Burgos
Barcelona:
Ter Stegen – Dani Alves, Piqué (Lenglet, 62.), E. García, Alba (Mingueza, 80.) – Pedri (Puig, 73.), Busquets, Gavi – O. Dembélé, Aubameyang (Depay, 73.), Ferran Torres (Braithwaite, 80.). Vezetőedző: Xavi
Osasuna: S. Herrera – N. Vidal, D. García (Aridane, a szünetben), Juan Cruz, José Ángel – Moncayola, Torró (U. García. a szünetben), Javi Martínez (Brasanac, 73.) – Benito (Budimir, 68.), Kike, R. García (R. Torres, a szünetben). Vezetőedző: Jagoba Arrasate
Gólszerző:
Ferran Torres (14., 21. – az elsőt 11-esből), Aubameyang (27.), Puig (75.)

A Barcelona nagyon megnyomta az első félidőt, gyorsan az Osasuna tudtára adta, hogy ezúttal nem ad sok esélyt. Ferran Torres és Ousmane Dembélé szenzációsan játszott, előbbi két gólt szerzett, utóbbi két gólpasszt adott, az egyiket a harmadik találatot jegyző Pierre-Emerick Aubameyangnak.

A katalánok nyomasztó fölényét jól jelezte – a három gólon kívül –, hogy volt olyan pillanat, amikor a labdabirtoklási arány 80 százalék fölött volt. Az első 45 perc végén 3–0-ra vezetett a Barca.

A második játékrészben a Barcelona nem sokat lassított, és még egy gól sikerült szereznie. Riqui Puig nagyszerű egyéni akcióval, kosárlabdás nyelven a „saját lepattanóját megszerezve” lőtt a vendégek hálójába.

A vége 4–0, a csapat magabiztosan várhatja az „erőltetett menetet” a Galatasaray, a Real Madrid és a Sevilla ellen.

20. Levante283101530–55–2519

90+3. perc: vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Brasanac sem bír magával, ős i kap egy lapot.

89. perc: Unai García kap sárgát.

88. perc: Dembélé beadása után Vidal tisztáz

84. perc: óriási gól – lehetett volna, de Dani Alves beadása után Depay hiába próbálta kapura sarkazni a labdát a háta mögül, nem jutott el a hálóig.

80. perc: Ferran Torres és Jordi Alba jön le, Martin Braithwaite és Óscar Mingueza megy be a Barcelonánál.

75. perc: itt a negyedik! Dembélé nagyszerű passza után a frissen beállt Puig 16 méterről lő, Herreráról kipattan a labda, Puig átszáguldva a védelmen elsőként ér a labdához, elhúzza a kapus mellett, majd igazítás után szépen a kapuba lő. Remek egyéni akció volt!

73. perc: Pedri és Aubameyang megy le Puig és Depay jön be. A másik oldalon Javi Martínezt Darko Brasanac váltja.

71. perc: Kike veszélyeztet a Barca kapujánál, de Jordi Alba időben érkezik.

70. perc: Dembélé lő erősen, de Herrera simán védi.

68. perc: Benito jön le, Ante Budimir megy be.

66. perc: Gavi akciózik egyénileg, de szerelik a védők.

63. perc: Gavi lövi előre a labdát, veszélyes lehetne, de érkezik Aridane és tisztáz.

62. perc: Piqué megy le, Lenglet érkezik a helyére.

55. perc: Pedri passz után Piqué lőtt a szépen a kapu jobb oldalába a bal oldalról, de lesen volt, nincs gól.

53. perc: Aubameyang 14 méterről lő, de egy védő szögletre blokkol.

50. perc: Dembélé nagyszerű cselek után ziccerbe kerül, de Herrera bravúrral véd.

Hármat cserélt az Osasuna a szünetben: David García, Rubén García és Lucas Torró jött le, Aridane Hernández, Roberto Torres és Unai García ment be.

Elkezdődött a második félidő!

46. perc: Nem hosszabbít a játékvezető, vége az első félidőnek!

43. perc: Ferran Torres veszélyeztet a bal oldalon, beadja a labdát, a védelem némi nehézséggel szögletre tisztáz.

35. perc: Dembélé beadását Herrera magához szorítja.

34. perc: Iker Benito távolról lő, Ter Stegen simán védi.

Az Osasuna alig jut át a hazaiak térfelére. Ebből nagyon súlyos vereség lehet a vége.

29. perc: és itt is a harmadik Barca-gól! A jobb oldalról Dembélé zseniálisan ívelt középre, az érkező Aubameyang becsúszva a kapuba helyezett. 3–0

28. perc: nagyon érik a harmadik gól is, de egyelőre hiba csúszik az utolsó passzokba.

21. perc: újabb Barca-gól! Dembélé fantasztikusan ugratja ki Ferran Torrest a védők között, a támadó simán ellövi a kapus mellett 2–0

A Barcelona már 80 százalék fölött birtokolja a labdát.

18. perc: Aubameyang könnyen kettőre növelhetné a katalánok előnyét, de Sergio Herrera remekül véd.

16. perc: Jordi Alba beadása nagyon veszélyes lenne, ha emberhez megy, de nem így lett, a védelem meg tisztáz.

15. perc: David García szabálytalankodik Torresszel szemben, ő is sárgát kap.

14. perc: Ferran Torres higgadtan a bal alsó sarokba lőtte a labdát. Herrerának esélye sem volt.

13. perc: büntetőhöz jut a Barcelona! Nacho Vidal vitte földre Gavit, a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutat. Vidal sárgát kap.

A Barca 66 százalékban birtokolja a labdát.

10. perc: Dembélé szerzi meg a labdát az Osasuna térfelén, a 16-os sarkához közel lő, de bal kapufa mellé.

7. perc: Dembélé felé érkezik ívelés, de a védők időben közbelépnek.

4. perc: Ferran Torres tör be a tizenhatoson belülre, az alapvonalnál ütközik egy védővel, de nincs büntető.

3. perc: Dani Alves beívelését Nacho Vidal kifejeli.

3. perc: az első percek kellemes passzolgatással teltek el, nem forogtak veszélyben a kapuk.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Erőltetett menet vár a Barcelonára. A katalánok csütörtökön a Galatasaray vendégei lesznek az Európa-liga nyolcaddöntőjének visszavágóján (az első meccs 0–0 lett), majd vasárnap következik a Real Madrid elleni el Clásico, április 3-án pedig a Sevilla elleni rangadó.

„Még a Galatasaray elleni visszavágóra sem gondolok, nemhogy a Real Madrid elleni mérkőzésre – idézte a Marca Xavit, 42 éves vezetőedzőt. – Tavaly decemberben két pontot vesztettünk az Osasuna ellen, még egyszer nem engedhetjük meg magunknak ezt a luxust. Fontos, hogy minél hamarabb megszerezzük a vezetést.”

A mérkőzés előtt a Barcelona a negyedik helyen állt 26 mérkőzésből szerzett 48 ponttal, míg az Osasuna a 11. pozíciót birtokolta 27 meccs során gyűjtött 35 ponttal.

A Barcelona 11-szer megnyerte a hazai bajnokiját az Osasuna ellen a legutóbbi 13 alkalommal, de a másik kettőt elveszítette. Összesen 46 gólt szerzett ezeken a meccseken, ami 3.5-ös átlagnak felel meg. Gólgazdag meccsnek ígérkezik a mai.