La Liga: Myrto Uzuniék ikszeltek, kiestek az élvonalból

K. B.K. B.
2022.05.22. 22:10
Döntetlent játszott a Granada, kiesett a La Ligából (Fotó: AFP)
A Granada a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 16. helyéről vágott neki vasárnap a La Liga utolsó, 38. fordulójának, amelyben 0–0-s döntetlenre futotta erejéből az Espanyol ellen. Az FTC korábbi játékosát, Myrto Uzunit is foglalkoztató klub ezzel az eredménnyel kiesett az élvonalból, mivel a Mallorca és a Cádiz is győzött, és megelőzte.

Muszáj volt nyernie a Mallorcának az Osasuna otthonában ahhoz, hogy ne forogjon veszélyben a bennmaradása. Ennek szellemében játszott a mérkőzésen, a második félidőben Ángel Rodríguez és Clément Grenier találatával 2–0-s diadalt aratott, ezzel biztosította helyét az első osztályban.

A Cádiz győzelmi kényszerben lépett pályára a sereghajtó, s biztos kieső Alavés otthonában, hiszen az összecsapás előtt a kiesést jelentő 18. helyen tanyázott a lajstromban. A mérkőzés első fele nagyon kiegyenlítetten zajlott, egyik csapat sem talált fogást a másikon. A második félidőben viszont átvették az irányítást a vendégek, akik a 76. percben áttörték az Alavés védelmét, Choco Lozano megszerezte a vezetést, egyben beállította az 1–0-s végeredményt, és mint kiderült, bennmaradást érő gólt szerzett...

A Myrto Uzunit is foglalkoztató Granada az Espanyolt fogadta, és a tétet figyelembe véve valamelyest meglepő, hogy összességében a vendégek uralták a találkozót, amelyen nem született gól (0–0). Ez egyben azt jelentette, hogy a Granada kiesik az élvonalból, mivel a Cádiz és a Mallorca is nyert – a klub legutóbb a 2018–2019-es idényben szerepelt a másodosztályban.

A Getafe a 33. percben, Enes Ünal révén szerezte meg a vezetést, de hamarosan érkezett is a válasz, Lucas Olaza jóvoltából (1–1) egyenlített az Elche. A második félidőben a hazaiak valamelyest aktívabbak voltak riválisuknál, és ennek a végjátékban meg is lett az eredménye, Kike kétszer is betalált, ezzel 3–1-re nyert az Elche, amely így a 13. helyen zárta az évadot.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ

Elche–Getafe 3–1 (Olaza 37., Kike 84., 90+2., ill. Ünal 33.)
Alavés–Cádiz 0–1 (Lozano 76.)
Granada–Espanyol 0–0
Osasuna–Mallorca 0–2 (Ángel 47., Grenier 83.)

KÉSŐBB
Real Sociedad–Atlético Madrid 1–2 (Guridi 90+3., ill. De Paul 50., Correa 69.)
Sevilla–Athletic Bilbao 1–0 (Mir 68.)
Barcelona–Villarreal 0–2 (Pedraza 41., Moi Gómez 55.)

KORÁBBAN
Rayo Vallecano–Levante 2–4 (Á. García 18., S. Guardiola 61., ill. Melero 26., 45+1., R. Martí 44., Coke 76.)
Real Madrid–Betis 0–0