La Liga: a vb-győztes argentin szép gólt lőtt, simán nyert a Sevilla

2023.01.28. 23:07
Acuna lövésénél esélye sem volt a kapusnak védeni (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában a Sevilla 3–0-ra legyőzte az Elchét. A Real Betis 1–0-ra nyert a Getafe otthonában.

Az eddig rendkívül csalódást keltően teljesítő Sevillának kötelező volt a győzelem a sereghajtó Elche ellen, amely tizennyolc forduló alatt még egyetlen meccset sem tudott megnyerni, hat döntetlen mellett tizenkétszer kikapott.

A hazaiak már a meccs elején be is nyomták az Elchét a kapu elé, ez végül a 29. percben fizetődött ki – Marcos Acuna a bal oldalról pompás beadással találta meg Jusszef en-Neszirit, a marokkói csatár pedig olyan erővel bólintott, hogy a kapus csak beleérni tudott, védeni már nem. 1–0

Még nehezebb helyzetbe került az Elche a félidő vége előtt, amikor is Pedro Bigas utolsó emberként szabálytalankodott – a bíró kiállította a spanyol játékost.

Az emberelőnyt szinte azonnal kihasználta a Sevilla, a 43. percben megszületett a második hazai gól is. Az első gólnál előkészítőként jeleskedő Acuna találta magát lövőhelyzetben a tizenhatos vonalán, a vb-győztes balhátvéd nem is habozott, irgalmatlan erővel lőtt a kapuba. 2–0

Ha az ellenfél padlón van, akkor kell ütni igazán – gondolták a sevillaiak, így az első félidő hosszabbításában megszerezték a harmadik gólt is. En-Nesziri találta magát ziccerben, ballal higgadtan gurított az alsó sarokba. 3–0

A harmadik gól után visszavett a Sevilla, a második félidőben már nem is született gól. A hazaiak ezzel a győzelemmel 21 pontosak, s feljöttek a tabella 13. helyére.

A késő esti összecsapáson nagyon sokáig úgy nézett ki, hogy gól nélküli döntetlennel ér véget a Getafe–Real Betis. A hatodik helyen álló Betis végül a 85. percen egy Borja Iglesias-tizenegyesgóllal csak behúzta a három pontot. Ami a madridiakat illeti, 17 ponttal csak a 17. helyen állnak.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
Sevilla–Elche 3–0
(en-Nesziri 29., 45+3., Acuna 43.)
Getafe–Real Betis 0–1 (Iglesias 85. – tizenegyesből)

KORÁBBAN
Cádiz–Mallorca 2–0
(Bongonda 10., Álex Fernández 38. – 11-esből)
Girona–FC Barcelona 0–1 (Pedri 61.)

VASÁRNAP
14.00:
Real Valladolid–Valencia (Tv: Spíler2)
16.15: Osasuna–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
18.30: Celta Vigo–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)
21.00: Real Madrid–Real Sociedad (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

HÉTFŐ
21.00:
Villarreal-Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Almería–Espanyol 3–1 (L. J. Suárez 21., Léo Baptistao 61., Portillo 77., ill. Joselu 90+3.)

1. Barcelona 18 15 2 1 37–6 +31 47
2. Real Madrid 17 13 2 2 38–16 +22 41
3. Real Sociedad 18 12 2 4 28–18 +10 38
4. Atlético Madrid 18 9 4 5 27–16 +11 31
5. Villarreal 18 9 4 5 21–13 +8 31
6. Betis 18 9 4 5 20–14 +6 31
7. Osasuna 18 8 4 6 18–17 +1 28
8. Athletic Bilbao 18 7 5 6 25–19 +6 26