A Barcelona talált góllal győzte le a Gironát

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.01.28. 16:05
Pedri (8) szerezte a Barcelona győztes gólját (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában a listavezető FC Barcelona a 12. helyezett Girona vendégeként lépett pályára. A felejthető mérkőzésen csupán egy gól esett, melyet Pedri szerzett egy kapushiba után, így a Barca 1–0-ra győzött.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
GIRONA–FC BARCELONA 0–1 (0–0)
Girona,Estadi Montilivi,13 402 néző. Vezette: Alejandro Muniz Ruiz
GIRONA:Gazzaniga – Arnau Martínez, Juanpe (Roca, 81.),Bernardo Espinosa, Miguel Gutiérrez – Romeu – Yan Couto (Toni Villa, 70.), Y. Herrera (Valery, 59.), Aleix García, Riquelme (Iván Martín, 81.) – Castellanos (Stuani, 70.). Vezetőedző:Míchel
BARCELONA:Ter Stegen – Koundé, Araújo, Eric García, Marcos Alonso (Jordi Alba, a szünetben) – Gavi, Busquets, F. de Jong – Raphinha (Kessié, 88.), Ansu Fati (Balde, 81.), O. Dembélé (Pedri, 26.). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Pedri (61.)
Kiállítva: Míchel (90+4. – a kispadról)

Meglehetősen felejthető első félidőt játszott a két csapat egymással. A leglényegesebb történés az volt, hogy Ousmane Dembélé a játékrész felénél a bal combját fájlalva megsérült, s így nem tudta folytatni a játékot. Egyébként – természetesen – az FC Barcelona birtokolta többet a labdát, ám ezzel nem tudott mit kezdeni, míg a Girona egy jó megindulást leszámítva nem nagyon jutott el ellenfele büntetőterületén belülre.

A folytatás is inkább csak szabálytalanságokat és feszültséget hozott, lassan kezdtek el a futballal foglalkozni a felek. Aztán a semmiből gólt szerzett a gránátvörös-kék együttes: Jordi Alba szépen adott középre, a hazaiak kapusa, Paulo Gazzaniga mellényúlt, amikor kivetődött a labdára, így Pedri – a 100. Barca-meccsén – könnyedén passzolt a kapuba (0–1). A talált gól után vissza is állt a vendégcsapat, a kisebbik katalán együttes pedig mindent megpróbált az egyenlítés érdekében. A legnagyobb helyzete Iván Martín nevéhez fűződött, aki hét méterről lőtt mellé.

A hajrát is kihúzta a listavezető, így begyűjtötte a három pontot, ami azt jelenti, hogy zsinórban a nyolcadik meccsét nyerte meg minden sorozatot figyelembe véve, a bajnokságban pedig így már kilenc mérkőzés óta veretlen.

20. Elche1861212–36–24 6

Koundé próbálta meg becsapni Miguel Gutiérrezt (Fotó: AFP)

Piros lapok: 1–0

90+7. perc: Vége a mérkőzésnek, az FC Barcelona kibekkelte a hajrát!

90+7. perc: Stuani csúsztatott 8 méterről, Ter Stegen magabiztosan fogta a labdát.

90+4. perc: PIROS LAP A KISPADON!Míchel kapott piros lapot reklamálásért, miután a játékvezető nem fújta le, ahogy De Jong visszahúztaArnau Martínezt.

90+2. perc: Arnau Martínezt ugratták ki, aki így kapura vihette a labdát, 13 méterről lőtt, de Ter Stegen lábbal védett! Igaz, az asszisztens utólag lest intett.

90. perc: 6 perc a ráadás.

88. perc:Raphinha lemegy,Kessiékap lehetőséget.

86. perc: Helyzet!Aleix García remekül tekert középre a jobb oldalról, az üresen álló Iván Martín pedig 7 méterről mellé lőtt!

86. perc: Toni Villa 16 méterről középre lőtt.

81. perc: Jönnek a cserék. A hazaiaknálIván Martín és Roca érkezik Riquelme és Juanpe helyére, míg avendégeknél Ansu Fatit váltja Balde.

Nyom a Girona, de a Barcelonában mindig van valaki, aki közbe tud lépni.

73. perc: Arnau Martínez kap sárgát reklamálásért.

70. perc: Kettős hazai csere, lejöttCouto ésCastellanos, beálltToni Villa ésStuani.

A gól (Fotó: AFP)

Pedri góllal ünnepli tehát a 100. Barca-meccsét.

61. perc: GÓL! VEZET A BARCA!Jordi Albapasszolt be középre balról, a kivetődőGazzaniga mellényúlt, így Pedri közvetlen közelről a kapuba lőhette a labdát! 0–1

59. perc:Herrera helyén Valery.

A hivatalos nézőszám:13 402.

51. perc: Romeu pedig Koundénak rúgott oda, de ő megúszta a sárgát.

49. perc: Gavi nagyon csúnyán csúszott oda Arnau Martíneznek. A minimum a sárga volt.

49. perc:Raphinha rúgja jócskán fölé 15 méterről.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc:Jordi Alba érkezik a szünetbenMarcos Alonso helyére.

A félidő végéhez közeledve négyszer villant a sárga lap (Fotó: AFP)

Eseménytelen első játékrészt láthattunk, remélhetőleg a második félidő több izgalmat hoz. Abban bízhatunk, hogy nagyobb iramra kell kapcsolniuk a csapatoknak a győzelem reményében.

Sárga lapok: 1–3

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

45+2. perc: Pedri sárgult be reklamálása nyomán.

45. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

45. perc: Xavi is besárgult, mivel reklamált.

44. perc:Castellanos könyökölt oda fejelés közbenBusquetsnek, ez is sárga.

43. perc: Ansu Fati csúszott oda a labdára, deGazzanigát találta el, amiért sárga lapot kapott.

41. perc: Pedri fordult kapura 12 méterről, de laposan középre lőtt, így a kapus könnyedén fogta.

Most a Girona adogat, de a tizenhatoson belülre nem igazán tud kerülni.

29. perc: Ansu Fati 17 méterről a bal felső fölé rúgta a labdát!

Pedri (balra) a félidő közepén állt be (Fotó: AFP)

26. perc: Dembélé megsérült – a bal combját fájlalta –, nem tudja folytatni, így Pedri áll be a helyére.

A hazaiak hősiesen védekeznek, egyelőre a vendégek nem találják a rést a pajzson.

15. perc: A hazaiak eladták a labdát a saját büntetőterületükön belül, ígyDembélé lőhetett, deGazzaniga védett. Ez volt az első komolyabb Barca-kísérlet.

A Girona nem nagyon tudja hosszabb ideig megtartani a labdát a Barcelona letámadása miatt.

3. perc:Couto kapott remek passzt, amivel ziccerbe került, de a csel közben elcsúszott, így Marcos Alonso menteni tudott.

A Girona piros felsőben játszik, melyet fehér csíkok díszítenek, míg a Barca új, piros csíkokkal tarkított sárga szerelésében játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

A pályabejárás pillanatainak egyike (Fotó: AFP)

ELŐZMÉNYEK

A hazaiaknál az exbarcásSanti Bueno eltiltott, míg David López, Renier ésIbrahima Kebe maródi.A vendégeknél pedig Robert LewandowskiésFerran Torres nem léphet pályára eltiltás miatt.

A két csapat eddig csupán négyszer találkozott egymással a La Ligában, egy döntetlen mellett három Barcelona-siker született. Legutóbb, 2019 januárjában 2–0-ra nyertek idegenben a gránátvörös-kékek. A Girona amellett, hogy még nem tudta legyőzni katalán ellenfelét, hazai környezetben még gólt sem tudott szerezni ellene.

A Girona október óta nem kapott ki hazai pályán, míg a Barca október óta nem szenvedett vereséget vendégként. Előbbi széria öt mérkőzésből, utóbbi hat találkozóból áll minden sorozatot figyelembe véve.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Girona FC–FC Barcelona mérkőzés!