La Liga: győzött a „sárga tengeralattjáró” a Getafe ellen

Cs. B.Cs. B.
2021.11.07. 16:00
A Villarreal már a mérkőzés 10. percében megszerezte a vezetést a madridiak bánatára (Fotó: Getty Images)
Villarreal hazai pályán 1–0-ra legyőzte a sereghajtó Getafét a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában.

Akik abban reménykedtek, hogy az előző héten megszerzett első bajnoki győzelmével a Getafe megkezdi bravúrsorozatát, és a 14. Villarrealt legyőzve esetleg elmozdul az utolsó helyről, azoknak csalódniuk kellett.

Ugyanis már a mérkőzés elején vezetést szereztek a hazaiak: Manu Trigueros odaért Paco Alcácer beadására. Utóbbi igazi Getafe-specialista, hiszen ez volt a kilencedik La Liga-meccse a madridiak ellen, és mindegyik alkalommal közreműködött az ellenük szerzett gólokban (négy gól, öt assziszt).

Alcácer még egy meg nem adott gólig is eljutott az első félidő végén, de újabb érvényes találatot sem ő, sem a klubja nem tudott szerezni, s mivel a Getafe sem járt sikerrel, maradt az 1–0.