La Liga: Enisz Bardiékat nagyon elverte a Sevilla

2018.09.23. 13:53
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójában a Sevilla a három gólig és egy gólpasszig jutó Wissam Ben Yedder vezérletével 6–2-re kiütötte a Levantét. Ki kell még emelni Pablo Sarabiát is, akinek egy gólja mellett három gólpassza is volt.

A vendégek a 11. percben előnybe kerültek, Pablo Sarabia beadását Ben Yedder pörgette a kapuba, de az Enisz Bardival felálló házigazda rögvest egyenlített Roger Martí góljával (1–1).

Sokáig nem örülhettek a hazaiak, hiszen Sarabia a 21. percben Daniel Carricónak, majd a 35.-ben újra Ben Yeddernek adott gólpasszt, a félidő zárásaként pedig a francia támadó is triplázott, csak ő a gólokat tekintve (1–4).

Kevéssé sokkolós statisztika: Sarabia először adott három gólpasszt egy La Liga-meccsen.

Lehetett volna lényegesen szorosabb is az első félidő, hiszen a 26. percben a korábbi újpesti büntetőt harcolt ki, de a Levante nem tudott egyenlíteni, ezt pedig alaposan megbüntette a Sevilla.

A fordulást követően André Silva is betalált, majd Ben Yedder „törlesztett” Sarabiának – az egyaránt négy kanadai ponttal záró két futballista közül a franciát a 63., a spanyolt a 73. percben cserélte le Pablo Machín.

A Sevilla játékosai ezután már csak a saját kapujukat vették be, egészen konkrétan a 90. percben Simon Kjaer lábáról pattant rossz helyre a labda, de a győzelmet így sem veszélyeztette semmi (2–6).

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ
Levante–Sevilla 2–6 (Martí 12., Kjaer 90. – öngól ill. Ben Yedder 11., 35., 45., Carrico 21., André Silva 49., Sarabia 59.)
16.15:Villarreal–Valencia (Tv:Spíler2)
18.30:Real Betis–Athletic Bilbao (Tv:Spíler2)
20.45:Barcelona–Girona (Tv:Spíler2)
KORÁBBAN
Getafe–Atlético Madrid 0–2 (Soria 14. – öngól, Lemar 60.)
Huesca–Real Soceidad 0–1 (Merino 64.)

Rayo Vallcano–Deportivo Alavés 1–5 (De Tomás 30., ill. X. Navarro 8., Ibai Gómez 34., 76., Calleri 56., Burgui 95.)

Celta Vigo–Valladolid 3–3 (Aspas 5., 54., Maxi Gómez 9., ill. Plano 39., Enes Ünal 65., Leonardo Suárez 94.)
Eibar–Leganés 1–0 (Kike 52.)
Real Madrid–Espanyol 1–0
(Asensio 41.)
Ben Yedder pörgette a kapuba, de az Enisz Bardival felálló házigazda rögvest egyenlített Roger Martí góljával (1–1).