Király-kupa: tizenegyesekkel ment tovább a Rayo Vallecano

V. J.V. J.
2022.12.21. 22:04
Radamel Falcao lőtte be a Rayo első tizenegyesét (Fotó: Getty Images, archív)
Gól nélküli rendes játékidőt követően hosszabbításra kényszerült a negyedosztályú Saguntino otthonában a Rayo Vallecano a spanyol labdarúgó Király-kupában, majd miután a csapatok 120 perc alatt sem találtak be egymásnak, tizenegyespárbaj következett, amelyet a madridi klub nyert, így továbbjutott. A többi élvonalbeli alakulat közül az Osasuna és a Sevilla 3-3, míg Real Sociedad és a Valladolid 5-5 gólt szerezve ment tovább.

Huszonnégy lövéssel próbálkozott a Rayo Vallecano a Saguntano kapujával szemben, míg a hazaiak ötször vették célba a vendégekét, nem született gól. A tizenegyespárbajban a negyedosztályú csapat háromszor is hibázott, míg az élvonalbeli egyszer sem, így a madridiak nyerték azt 3–1-re.