Király-kupa: Morata- és Llorente-góllal negyeddöntős az Atlético

K. B.K. B.
2023.01.18. 22:55
Álvaro Morata szerezte az Atlético Madrid első gólját (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid a Levante ellen elért 2–0-s sikerrel jutott szerdán a Spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjébe.

A másodosztályú Levante a Getafét kiejtve jutott a legjobb 16 együttes közé a Király-kupában, s úgy vághatott neki a „matracosok” elleni találkozónak, hogy a legutóbbi négy összecsapásukból egyet sem veszített el (2021. február és 2022. február között négyszer találkoztak egymással, két döntetlen és két Levante-siker született).

Most azonban Diego Simeone együttese diadalmaskodott, lévén Álvaro Morata és Marcos Llorente is betalált, így a másodosztály harmadik helyén tanyázó Levante 2–0-s vereséggel búcsúzott, az Atlético Madrid továbbjutott.

Az élvonalban egymás mellett (hatodik és hetedik helyen) álló Real Betis és Osasuna találkozója kiegyenlítetten alakult, sokáig úgy tűnt, a portugál középpályás, William Carvalho találata a sevillaiak javára billenteti a mérleg nyelvét, ám a 90+2. percben David García egyenlített. A hosszabbításban Youssouf Sabaly révén jött a második Betis-gól, ám a pamplonai csapatnak erre is volt válasza, Rubén García egyenlített a 106. percben. Tizenegyespárbajra került sor, amelyben az Osasuna bizonyult jobbnak, 4–2-re.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Real Betis–Osasuna 2–2 (W. Carvalho 62., Sabaly 104., ill. David García 90+2., Rubén García 106.) – 11-esekkel 2–4
Levante (II.)–Atlético Madrid 0–2 (Álvaro Morata 54., Llorente 90+1.)

KORÁBBAN
Sporting Gijon (II.)–Valencia 0–4 (Cavani 10., 39., J. Kluivert 21., Samuel Lino 68.)
Athletic Bilbao–Espanyol 1–0 (De Marcos 27.)