Király-kupa: fricska a 92. percben – fináléba jutott a Betis

B. D. K.B. D. K.
2022.03.03. 23:05
A Betis-szurkolók ma is kitettek magukért (Fotó: Getty Images)
A Real Betis 1–1-es döntetlent játszott a Rayo Vallecanóval a labdarúgó spanyol Király-kupa elődöntőjének visszavágóján, és 3–2-es összesítéssel bejutott a fináléba.

Nehéz helyzetből várhatta a visszavágót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. helyén álló Rayo Vallecano, hiszen a párharc első meccsén hazai pályán egygólos vereséget szenvedett (1–2) a La Ligában az előkelő harmadik pozícióban tartózkodó Real Betistől.

Az első félidőben finoman szólva sem dúskáltunk a helyzetekből, hiszen sevillai oldalról egy kísérletből egy találta el a kaput, míg a vendégek három kísérletből egyszer sem voltak pontosak. A labda a hazaiaknál volt többet.

A fordulás után jóval több helyzetet dolgozott ki a Betis, viszont a 80. percben a Manchester Unitedet is megjáró Bebé káprázatos távoli szabadrúgásgóllal a Rayónak szerezte meg a vezetést (0–1) – amivel hosszabbításra álltak a felek, idegenben szerzett több gól nem lévén.

Bebé bitang nagy gólja végül nem ért sokat (Fotó: Getty Images)

A 90+2. percben Borja Iglesias meglehetősen szerencsés találatával egyenlített a Betis (1–1), a döntetlen pedig azt jelenti, hogy a sevillai gárda bejutott a spanyol Király-kupa fináléjába, ahol a Valenciával találkozik.