Két tizenegyest is kihagyott, de továbbjutott a Barcelona a Király-kupában

VÉGH JÁNOSVÉGH JÁNOS
2021.01.21. 20:51
Megszenvedtek Pjanicék a harmadosztályú Cornellával (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó Király-kupában a legjobb tizenhat közé jutásért zajló mérkőzésen az FC Barcelona hosszabbítás után 2–0-ra nyert a harmadosztályban szereplő Cornella otthonában.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
UE Cornella (III.)–FC Barcelona 0–2 (0–0, 0–0, 0–1)
– h. u.
Cornella,Nou Camp Municipal,zárt kapuk mögött. Vezette:Grado
Cornella:Juan Ramírez – Estellés, Moreno, Martin, Presa (Sanmartí, 84.) – Guzmán, Dorca, Marcet (Chiqui, 68.), Agus Medina – Ontiveros (Carmona Doya, 68.), Eloy (Pla Peguero, 97.).Vezetőedző:Guillermo Fernández
Barcelona:Neto – Mingueza, Araujo, Lenglet, Firpo – Moriba (Busquets, 74.), Pjanic – Trincao (Pedri, 74.), Puig (O. Dembélé, a szünetben), Braithwaite – Griezmann (De La Fuente, 102.).Vezetőedző:Ronald Koeman
Gólszerző:O. Dembélé (92.), Braithwaite (120+1.)
Kiállítva: Estellés (118.)

Képes-e még egy hatalmas bravúrra a Cornella, amely a Király-kupa előző körében az Atlético Madridot búcsúztatta? Ez volt a Barcelona elleni mérkőzésük nagy kérdése.

A katalán főváros agglomerációjában fekvő település csapata a gránátvörös-kékek ellen is bátran lépett pályára, és igyekezett minél kevesebb lehetőséget biztosítani a vendégek támadásaihoz.

Az összecsapás nem volt túl látványos és szórakoztató, a Barca szenvedett az erősen védekező és csak kontratámadásokból veszélyeztető Cornella ellen. Amikor pedig már szinte minden adva volt a vendégek gólszerzéséhez, akkor ordító lehetőségeket hagytak ki. A Barcelona két tizenegyest is elvégezhetett, de az első félidőben Pjanic, a másodikban Dembélé is elhibázta a maga lövését.

A rendes játékidőben nem született gól, a hosszabbítás első félidejében viszont rögtön megszerezte a vezetést a Barca: Ousmane Dembélé tizenkilenc méterről leadott lövésébe ugyan beleért a kapus, ám a labda a kapufáról a Cornella kapujába pattant! 0–1

A hazaiak ezt követően megpróbálták mindenáron kiharcolni az egyenlítő gólt, de pont ezért kapták a második találatot. A 121. percben kontratámadás végén Pedri egyedül törhetettkapura, önzetlenül lekészítette a labdát a bal oldalon érkező Braithwaite-nek, aki a kapuba lőtt, ezt követően pedig a játékvezető le is fújta a mérkőzést. 0–2

A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT (ÖSSZES EREDMÉNY)

HOSSZABBÍTÁS, MÁSODIK FÉLIDŐ

Köszönjük a figyelmet! Részletes összefoglalóval hamarosan jelentkezünk!

120+1. perc ITT A VÉGE! A Barcelona nehezen, két tizenegyest is elhibázva, de továbbjutott harmadosztályú ellenfele, a Cornella ellen!

120+1. perc ELDŐLT! Kontratámadást vezethetett a Barcelona, amely során Pedri egyedül törhetett kapura, ám ő végül önzetlenül lekészítette a labdát a bal oldalon érkező Braithwaite-nek, aki belőtte a második Barca-gólt.

118. perc Estellés begyűjti a második sárga lapját, így kiállítja Grado játékvezető!

107. perc Pjanic reklamált ki magának egy sárgát.

106. perc AZ UTOLSÓ NEGYED ÓRA VETTE KEZDETÉT!

HOSSZABBÍTÁS, ELSŐ FÉLIDŐ

105+1. perc LETELT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! Vezet a Barcelona!

105+1. perc Egy perc lesz a hosszabbítás!

103. perc Máris bemutatkozik a mérkőzésen egy remek próbálkozással az amerikai: a jobb alsó sarok irányába tartó lövését szépen védte Ramírez!

102. percGriezmann helyett De La Fuente játszik a továbbiakban.

97. perc Hazai változtatás: Eloy-t Pla Peguero váltja.

96. perc Medina

92. perc GÓÓL! Vezet a Barcelona! Dembelé tizenkilenc méterről leadott lövésébe bár beleért Ramírez, a labda a kapufáról a Cornella kapujába pattant! 0–1

91. perc Folytatódik a találkozó!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc GÓL NÉLKÜL TELT EL A MÁSODIK FÉLIDŐ IS, TÚLÓRÁZNI FOGNAK A CSAPATOK!

90+3. perc Lenglet fejese a kapu mellett kötött ki.

90. perc Három perc lesz a hosszabbítás!

90. perc Vendég sarokrúgás után Araujo fejelt a kapu fölé.

89. perc Pjanic remek lövését követően Ramírez hatalmas védéssel tartja meccsben csapatát!

84. perc Presa helyén Sanmartí a továbbiakban.

84. perc Szögletet követően Braithwaite lőtt nem sokkal a kapu jobb oldala mellé.

80. perc EZ IS KIMARAD! HIHETETLEN! Dembelé, laposan középre tartó lövését hárítja Ramírez!

79. perc MEGINT TIZENEGYESHEZ JUT A BARCELONA!

74. perc Vendég cserék: Moriba helyén Busquets, Trincao helyett Pedri játszik a továbbiakban.

73. perc Medina szép cseleket követően jutott el a Barca kapujáig, de a lövése már nem sikerült jól: Neto könnyen védett.

68. perc Kettős hazai csere: Marcet helyett Chiqui, Ontiveros helyén Carmona Doya folytatja.

60. perc Eloy erőteljes lövése mellé ment.

58. perc Egy szabadrúgást követően Griezmann lőtt nem sokkal kapu fölé.

58. perc Presa kap egy sárgát egy kemény belépőt követően.

48. perc Braithwaite közelé lövését Ramírez tolta ki szögletre, amit követően felszabadított a hazai védelem.

46. perc A CSAPATOK ISMÉT A PÁLYÁN, JÖHET A FOLYTATÁS!

A szünetben cserélt egyet a Barcelona, Puig helyére Dembelé érkezett.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! A Barcelona dominál a mérkőzésen, de nem tudott sok lehetőséget kialakítani – a játékrész hajrájában pedig tizenegyesből sem tudott betalálni.

40. perc Pjanic bal sarokra tartó tizenegyesét kivédte Ramírez!

38. perc Estelles sárga lapot kap a szabálytalanságért.

38. perc Tizenegyeshez jutott a Barcelona! Estelles ütötte meg Araujót.

34. perc Egy hazai szabadrúgást követően Eloy fejelt kapu fölé.

32. perc Az eddigi legnagyobb Barca-lehetőség! Szögletet követően Trincao lőtt kapásból a tizenhatos vonaláról, Juan Ramírez szépen védett

24. perc Hazai szögletet követően Martín próbálkozott közelről, a labda elakadt a védőkben.

11. perc Pjanic lőtt a tizenhatos közeléből, blokkolt a hazai védelem.

7. perc Riqui Puig

7. perc Egymás után három szögletet is elvégezhetett a Cornella, de nem sikerült ezek során bevenniük a kaput.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés!

A Szuperkupa-döntő mellett egy időre Lionel Messit is elveszítette a Barcelona: az argentin klasszis kétmeccses eltiltását tölti.

A vendég Barcelonának kilenc meccses veretlenségi sorozata szakadt meg, amikor legutóbbi mérkőzésükön elveszítették a spanyol Szuperkupa döntőjét.

A kupában viszont eddig meglepően jól szerepeltek, az előző fordulóban óriási meglepetésre az Atlético Madridot búcsúztatták.

A hazaiak két idegenbeli 2–2-s döntetlennel zárult harmadosztályú bajnokival hangoltak a mai mérkőzésre. A Cornella jelenleg nyolcadik helyen áll a Segunda División B alapszakaszában, a 11 fős 3. csoportban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az UE Cornella–FC Barcelona Király-kupa mérkőzés online közvetítésében!