Gólt nem, három piros lapot viszont hozott a Barca Getafe elleni bajnokija

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.08.13. 21:20
Raphinha (jobbra, sárgában) nem bírta idegekkel, a 42. percben kiállította a játékvezető (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) nyitó fordulójában a bajnoki címvédő Barcelona a Getafe otthonában lépett pályára. A rendkívül sportszerűtlen, színes lapokkal tarkított találkozó 0–0-s eredménnyel zárult.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ
GETAFE–BARCELONA 0–0
Getafe, Coliseum Alfonso Pérez, 13 410 néző. Vezette: Grado
GETAFE: Soria – Damián Suárez, Duarte, Sz. Mitrovics (Portu, a szünetben), Álvarez – Iglesias S., Djené, Makszimovics, Alena (C. Lozano, 65.) – Mata, Latasa (Borja M., 65.). Vezetőedző: Jimenez Bordalas
BARCELONA: Ter Stegen – Koundé, R. Araújo, A. Christensen (Abde, a szünetben), Baldé – O. Romeu (Yamal, 76.), Pedri (Ansu Fati, 79.), F. de Jong – Gündogan (Gavi, 79.) – Raphinha, Lewandowski. Vezetőedző: Xavi
Kiállítva: Mata (57.), ill.Raphinha (42.), Xavi (70.)

A bajnoki címvédő FC Barcelona a Getafe otthonában lépett pályára a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első fordulójában. A Getafe otthona nem volt a címvédő kedvencének nevezhető a találkozót megelőzően, hiszen Xaviék legutóbb 2019-ben tudtak a Coliseum Alfonso Pérezben győzelmet aratni. Ami viszont meglepőbb, hogy gólt is ekkor szereztek ezt megelőzően itt a katalánok. Az azóta lejátszott három Getafe–Barcelona párharcból egyet a hazaiak nyertek meg, kettő pedig gól nélkül zárolt.

A Barcelona a találkozóra nem tudta regisztrálni Penát és Alonsót, míg Martínez sérülés miatt nem állhatott Xavi rendelkezésére. A második percben már meg is szerezhette volna a vezetést a Barcelona, de Soria bravúrral védte Gündogan közeli lövését. Két perc múlva Latasa révén a hazaiak előtt adódott nagy lehetőség, de az egyedül kapura törő hazai támadó Koundé szorításában nem tudta kapura lőni a labdát. Az első negyedóra végén Raphinha veszélyes szabadrúgását ütötte ki Soria kapus, majd később is a brazil került főszerepebe, de egészen más miatt. A 42. percben egy felívelt labdára Raphinha és Alvárez startolt rá, a brazil lekönyökölte a hazaiak védőjét, amiért a játékvezető egyből felmutatta neki a piros lapot. A gólhoz a legközelebb a katalánok jártak az első félidőben, amikor is egy Soria-bravúrt követően Mitrovics lábáról a kapufára pattant a labda.

A szünetben a Barcelona csapatában pályára lépett Abde, aki előtt rögtön adódott is egy lehetőség, de a lövése a kapu fölé szállt. Az 57. percben kiegyenlítődött a csapatok létszám, Araújo buktatásáért ugyanis Mata megkapta második sárga lapját, így ő is idő előtt mehetett zuhanyozni. Ahogy az ezt követően várható volt a Barcelona hatalmas fölényben játszott a mérkőzés hátralevő perceiben, de hiába rohamozta Soria kapuját, nem tudott betalálni. A 70. percben a kispadon hevesen reklamáló Xavi is piros lapot kapott. Az első félidő végi 10 perces hosszabbítást a második játékrész végén sikerült túlszárnyalni: a találkozó végül egy hosszabb VAR-vizsgálat után a 106. percben ért véget. A Barcelona ezzel már sorozatban negyedik alkalommal maradt gól nélkül a Getafe otthonában. 0–0

Lewandowski (balra) kevés veszélyt jelentett a kapura (Fotó: AFP)

90+16. perc: VÉGE! Sorozatban negyedik alkalommal sem tudott gólt szerezni a Getafe otthonában a Barcelona. Köszönjük figyelmüket!

90+16. perc: Portu jobb oldali szöglete után Lozano maradt üresen a kapu előtt, de fejese a bal kapufa mellé szállt.

90+15. perc: Portu előtt adódott nagy lehetőség, de a spanyol kisodródott, Gavi pedig blokkolni tudott. Ráadásul Portu reklamálásért sárga lapot kapott.

Gavi kezezett a játékvezető szerint, így nincs büntető.

Grado játékvezető maga is megnézi az esetet...

Iglesias rúgott bele Araújo talpába a 16-oson belül, de lehet előbb már Gavi kezezett...úgy tűnik sosem ér véget ez a mérkőzés.

90+11. perc: Gavi kapott sárga lapot reklamálásért.

90+1. perc: Djené rántotta le Baldét, sárga lap.

90. perc: A második félidő végén 9 perc hosszabbítás következik.

88. perc: Fati távoli, 22 méteres lövése a kapu mellé szállt.

84. perc: Lozano tartott rá Gavi lábára, sárga lap.

82. perc: Damián Suárez kapott sárga lapot lerántásért.

80. perc: Yamal tartotta bent a labdát az oldalvonal mellett, majd Fatit játszotta meg, a frissen beállt támadó azonban kapásból a kapu fölé lőtt.

79. perc: Kettőt cseréltek a katalánok, Pedri helyére Fati, Gündogan helyére Gavi állt be.

De, ahogy az első percekben, ezúttal is les helyzet előzte meg a német lövését...

77. perc: Pedri lágy löbbölése után Gündogan közeli lövését bravúrral védte Soria.

76. perc: Cserélt a Barcelona, Yamal érkezett Romeu helyére.

75. perc: Pedri passza után megint Abde került helyzetbe, de a labdát az oldalhálóba lőtte.

72. perc: IVÓSZÜNET

70. perc: Xavi reklamált hevesen a kispadon, amiért a játékvezető kiállította.

65. perc: Kettőt cseréltek a hazaiak, Alena helyére Lozano, Latasa helyére Borja állt be.

62. perc: Araújo beadása után Lewandowski fejelte át Sorián a labdát, de Álvarez a gólvonalról menteni tudott.

57. perc: PIROS LAP! Mata buktatta a kilépni készülő Araújot, amiért megkapta második sárga lapját.

53. perc: Pedri ívelése után Abde kapásból, jobbal lőtte a kapu fölé a labdát kiszorított helyzetből.

Mitrovicsot már mankóvál láthattuk a pálya szélen, a szerbet sérülés miatt kellett lecserélni a szünetben.

A hazaiaknál Mitrovics helyére Portu állt be, a Barcában Abde váltotta Christensent.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés. A szünetben mindkét csapat cserélt.

45+11. perc: Vége az első félidőnek! Még egy kezezést vizsgált a VAR az utolsó percben, de nem kapott büntetőt a Barcelona. Minden bizonnyal pikáns második félidő elé nézünk majd.

45+8. perc: Suárez jobb oldali beadása után Alena 10 méterről fejelte a kapu fölé a labdát.

45+5. perc: Araújo beadása után Makszimovics Gündogan elől becsúszva szerelt, a labda Soria kezei között kötött ki.

45. perc: 10 perc hosszabbítás következik.

Raphinha könyököse után Alvárezt kellett ápolni a pályán (Fotó: AFP)

42. perc: PIROS LAP! Raphinha számára véget ért a mérkőzés. A brazil egy indításra startolt rá, és egy könyökössel rendezte le a tisztázni igyekvőÁlvarezt.

Hatalmas fölényben játszanak a katalánok...

38. perc: Raphinha kapott sárga lapot.

36. perc: KAPUFA! Koundé a félpályától ugratta ki Raphinhát, aki éles szögből kapura lőtt, Soria nagyot védett, majd a kipattanó Mitrovics testéről a bal kapufára vágódott.

32. perc: IVÓSZÜNET

31. perc: Mata kapott sárga lapot reklamálásért.

30. perc: Alena passzolt Iglesiashoz, aki 17 méterről, ballal a bal alsó sarkot célozta meg, de Ter Stegen egy gyors vetődéssel védeni tudott.

A VAR megvizsgálta az esetet, de Suárez megúszta ezt az alattomos szabálytalanságot.

Gündogant kell ápolni, mert az előző esetnél Suárez alaposan gyomorba könyökölte a németet...

26. perc: Romeu a 16-os előterében megcsinált egy finom cselt, majd 18 méterről centikkel a jobb kapufa mellé lőtt.

16. perc: A megítélt szabadrúgást 17 méterről Raphinha végezte el, a jobb alsóba tartó labdát Soria ütötte szögletre.

15. perc: Mitrovics borította fel Raphinhát, a 16-os előterében, sárga lap.

8. perc: Gündogan szabadrúgását követően Lewandowski hat méterről, de lesről fejelte kapura a labdát. A védés Soriának nem okozott gondot.

4. perc: Egy remek indítás után Latasa törhetett kapura, de Koundé szorításában nem tudta jól eltalálni a labdát, így oda lett a nagy hazai lehetőség.

De Raphinha lesen volt, így szabadrúgást lőhettek a hazaiak...

2. perc: Könnyen meg is szerezhette volna a vezetést a Barcelona, Raphinha ívelése után Gündogan közeli lövésést védte bravúrral Soria.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Barcelona sárgában, a hazaiak kékben léptek pályára.

ELŐZMÉNYEK

Az FC Barcelona anyagi okok miattcsak az utolsó pillanatokban tudta regisztrálninyáron szerződtetett, illetve a lejárt szerződésüket meghosszabbító játékosait a spanyol bajnokságba.

Így sem sikerült minden esetben elvégezni időben a szükséges papírmunkát, Marcos Alonso és Inaki Pena a regisztráció hiánya miatt marad le a Getafe elleni bajnoki rajtról.

Inigo Martínez sérülés miatt szintén nem lesz ott a pályán Xavi csapatában.

Xavi 21 játékost nevezett az összecsapásra.

A Barcelona a Getafe otthonában utoljára 2019. szeptemberében tudott nyerni. Az azóta lejátszott három mérkőzésen a katalánok még a kapuba sem tudtak betalálni. Igaz a Getafe legutóbbi Barcelona elleni győzelme is 2020-ban volt.

Köszöntjük olvasóinkat! A címvédő Barcelona is megkezdi szereplését a spanyol labdarúgó bajnokságban. A katalánok ellenfele a Getafe lesz. Tartsanak velünk!