M. D. 2021.09.24 19:21 Frissítve: 2021.09.24 19:40

Barcelona: Koeman az Atlético ellen sem ülhet le a kispadra

Kétmeccses eltiltást kapott Ronald Koeman, az FC Barcelona labdarúgócsapatának vezetőedzője, aki a Cádiz elleni csütörtöki bajnoki mérkőzés (0–0) hajrájában kapott piros lapot – számolt be a spanyol szövetség (RFEF) fegyelmi bizottságának döntéséről a Marca.

Vajon ül-e még Ronald Koeman a Barcelona kispadján bajnoki mérkőzésen? (Fotó: AFP)

A büntetés értelmében a holland szakember nemcsak a Barcelona soron következő, Levante elleni bajnokiján nem ülhet le a kispadra, hanem jövő szombaton az Atlético Madrid elleni idegenbeli rangadón sem – feltéve, hogy akkor még ő lesz a katalánok trénere…

A sajtó egyik fele Xavi, a másik Martínez érkezését jósolja a Barcánál

A hivatalos jelentés szerint Carlos del Cerro Grande játékvezető azért mutatta fel a piros lapot Koemannak a csütörtöki találkozó 97. percében, mert „a technikai zónát elhagyva heves kézmozdulatokkal és kiabálva” reklamált a negyedik játékvezetőnél, hogy a bíró állítsa meg a játékot, amiért még egy labda került a pályára.

A Barcelona egyébként fellebbezett Frenkie de Jong második, valamint Sergio Busquets hajrában kapott sárga lapja ellen, de az illetékes testület mindkét esetben elutasította a klub kérelmét – így a holland középpályás a Levante ellen lesz kénytelen letölteni az egymeccses eltiltását.

2022.09.27 11:46:16

Spanyol labdarúgás nemzetisport.hu

Gaizka Mendieta: Csak idő kérdése, hogy lesz-e újra magyar futballista a spanyol élvonalban.

2022.09.18 17:16:45

Benzema távollétében Rodrygo és Valverde is betalált, Hermoso vállalta a szépítő gólt, majd kiállíttatta magát.

2022.09.03 16:00:06

Spanyol labdarúgás D. Á.

Vinícius Júnior és Rodrygo gólja elég volt a három pont megszerzéséhez Carlo Ancelotti együttesének.

2022.08.28 22:13:29

Spanyol labdarúgás CSELŐTEI MÁRK

A friss UEFA Év játékosa sokáig csak lesgólig jutott, a hajrában azonban kétszer is betalált.

2022.08.28 19:04:56

A katalánok remekül futballoztak az egész mérkőzésen, s megszerezték első hazai győzelmüket az idényben.