A Barcelona megállt négynél a városi derbin

2013.01.06. 21:00
Pedro ünnepli egyik gólját a kettőből (Fotó: Reuters)
A Barcelona hazai pályán 4–0-ra nyert az Espanyol elleni városi derbin a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. A végeredmény már a 29. percben kialakult.

A kiújult daganatos megbetegedése miatt néhány hete újra megműtött Tito Vilanova már ott ült a Barcelona kispadján, együttese pedig tett róla, hogy a szakembernek ne kelljen idegeskednie.

PEDRO MAJDNEM ÖT HÓNAPIG „HALLGATOTT”
• A Barcelona sorozatban a 36. bajnokiján szerzett gólt, amivel beállította az élvonalbeli rekordot. 1942 és 1944 között szintén a katalánok produkáltak ilyen hosszú szériát.
• Xavi ötödször volt eredményes az Espanyol ellen a Primera Divisiónban, ennél többször nem vette be egy másik csapat kapuját sem. A Real Madrid elleni rangadókon négyszer köszönt be a nagy riválisnak.
• Pedro majdnem öt hónapos gólcsendet tört meg a Barca mezében. Ezt megelőzően legutóbb a Real Madrid elleni Szuperkupa-párharc első felvonásán talált be klubjában.
• Lionel Messi egymás után a nyolcadik bajnokiján szerzett gólt, így még közelebb került a Mariano Martín és Ronaldo által közösen tartott klubcsúcshoz. Ennek beállításához a következő két bajnokiján is eredményesnek kell lennie.

Mondani szokás, hogy a városi rangadók előtt nem sokat számít a felek tabellán elfoglalt helye, hiszen mindkét csapat még inkább felszívja magát, most azonban ebből nem sok látszott. A Primera Divisiónt toronymagasan vezető gránátvörös-kékek nyomasztó fölényben futballoztak, és már az első félórában eldöntötték a pontok sorsát. A gólok sorát Xavi nyitotta meg a 10. percben, miután csapata körbepasszolta a komplett vendégvédelmet, majd Andrés Iniesta balról középre lőtte a labdát. 1–0

Az első negyedóra végén Cesc Fabregas szintén a bal oldalon került az ellenfél mögé, lecselezett az alapvonalig, visszagurított, a Lionel Messi által ellőtt labda pedig Pedro térdéről pattant a hosszú alsó sarokba. Eközben a kapussal együtt tíz Espanyol-játékos tartózkodott a saját tizenhatosukon belül... 2–0

A már ekkor teljesen szétzilált vendégek a 23. percben a semmiből szépíthettek volna, ám Kiko Casilla kapus kirúgását hiába nézték el a hazai védők, a Barca-nevelésű Sergio García ziccerben csúnyán fölédurrantott.

A kihagyott helyzetre két találattal válaszolt a listavezető, előbb Pedro váltotta gólra laza bokamozdulattal Sergio Busquets pazar kiugratását (3–0), majd Messi értékesített egy Fabregas által kiharcolt büntetőt. 4–0

Ekkor még csak a 29. percben jártunk, így benne volt a levegőben egy nagyon csúnya Espanyol-fiaskó, ám a kék-fehérek az első félidőben már nem kaptak több gólt.

Sőt a második játékrészben sem, legalábbis olyat, amilyet a játékvezető megadott volna. Mindkétszer Pedro talált a hálóba, az asszisztens szerint lesről.

A 80. percben óriási lehetőség adódott az Espanyol előtt a szépítésre, de a Gerard Piqué által röviden hátrapasszolt labdát Juan Albin nem tudta elrúgni Víctor Valdés mellett.

Egy perccel később Messi szerezhette volna meg második gólját, ám szabadrúgásból a lécet találta telibe. Maradt tehát a 4–0, a Barcelona energiatakarékos üzemmódban is könnyed győzelmet aratott, az első félóra láttán pedig a vendégek is örülhetnek, hogy megúszták ennyivel.

1. Barcelona 18 17 1 61–19 +42 52
2. Atlético Madrid 17 13 1 3 37–17 +20 40
3. Real Madrid 18 11 3 4 45–20 +25 36
4. Málaga 18 9 4 5 28–13 +15 31
5. Betis 18 10 1 7 28–29 –1 31
6. Levante 18 9 3 6 24–25 –1 30
7. Valencia 18 8 3 7 25–27 –2 27
8. Real Sociedad 18 7 4 7 27–24 +3 25