La Liga: idegenben győzött a Bilbao, és két pontra került a BL-helytől

T. Z.T. Z.
2024.03.10. 18:16
Gorka Guruzeta (középen) szerezte az Athletc Bilbao első gólját a Las Palmas vendégeként (Fotó: Athletic Club/Facebook)
Az Athletic Bilbao 2–0-ra legyőzte a Las Palmast a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján. A kora délutáni találkozón egyetlen gól döntött, az Alaves 1–0-ra megverte a Rayo Vallecanót.

A Las Palmas legutóbbi három találkozóján képtelen volt nyerni a bajnokságban, ezzel szemben az Athletic Bilbao nemrég bejutott a Király-kupa döntőjébe az Atlético Madrid kiütésével, legutóbb pedig gól nélküli döntetlenre végzett az FC Barcelona ellen. Vagyis inkább a lélektanilag jobb passzban lévő baszkok voltak a meccs esélyesei még idegenben is.

Ennek ellenére a meccs képe végig kiegyenlített volt, játékban nem volt különbség a csapatok között, hatékonyságban annál inkább. Amíg a Las Palmas tanácstalan volt a kapu előtt, és elügyetlenkedte a helyzeteket, addig a Bilbao nem kegyelmezett, s két valamirevaló helyzetéből két gólt is szerzett. A 31. percben Nico Williams adta be hajszálpontosan a labdát, amit Gorka Guruzeta fejelt öt méterről a kapuba (0–1), majd a második félidőben egy öngóllal növelte előnyét Ernesto Valverde együttese – a 66. percben Saúl Coco egy szöglet után szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába fejelte a labdát. (0–2)

Az eredmény ezután már nem változott, a Bilbao fontos győzelmet aratott idegenben, és két pontra megközelítette a 4. helyezett Atlético Madridot a tabellán, míg a Las Palmas maradt a kilencedik.

A kora délutáni találkozót egyetlen találat döntötte el, az Alavés Andoni Gorosabel 44. percben szerzett találatának köszönhetően 1–0-ra legyőzte a Rayo Vallecenót. Az Alavés ezzel stabilizálta helyét a középmezőnyben, a Rayo továbbra is a 16. és csak négy ponttal előzi meg a már kieső helyen álló Cádizt.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ
Las Palmas–Athletic Bilbao 0–2 (Guruzeta 31., S. Coco 66. – öngól)
Alavés–Rayo Vallecano 1–0 (Gorosabel 44.)

KÉSŐBB
Real Madrid–Celta Vigo 4–0 (Vinícius Júnior 21., Guaita 79. – öngól, Carlos Domínguez 88. – öngól, Güler 90+4.)
21.00: Real Betis–Villarreal (Tv: Spíler2)

HÉTFŐI PROGRAM
21.00: Almería–Sevilla (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Granada–Real Sociedad 2–3 (Uzuni 21. – 11-esből, 45+3., ill. Sadiq 33., Le Normand 80. André Silva 86.)
Girona–Osasuna 2–0 (Portu 13., Sávio 87.)
Valencia–Getafe 1–0 (Hugo Duro 40.)
Cádiz–Atlético Madrid 2–0 (Juanmi 24., 64.)