Király-kupa: négy napon belül másodszor is legyőzte a Celtát a Sociedad, mehet az elődöntőbe

2024.01.23. 23:54
Celta Vigo v Real Sociedad - LaLiga EA Sports
Győzött és már elődöntős a Real Sociedad (Fotó: Getty Images)
A Real Sociedad idegenben 2–1-re legyőzte a Celta Vigót a spanyol labdarúgó Király-kupa keddi játéknapján, és bejutott a legjobb négy közé.

Szombaton a La Ligában győzte le a Real Sociedad 1–0-ra idegenben a Celta Vigót, ezúttal pedig a Király-kupa negyeddöntőjében találkoztak a felek egymással. A vendégek már a 2. percben vezetést szereztek, de összességében is sokkal meggyőzőbben játszottak, a 66. percben pedig már kettő volt közte – utóbbi gólt a Berlinből érkező Sheraldo Becker szerezte. A Celta Vigo a 92. percben szépített, de egyenlíteni már nem tudott.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, keddi mérkőzés
Celta Vigo–Real Sociedad 1–2 (De la Torre 90+2., ill. Oyarzabal 2., S. Becker 66.)