Király-kupa: a harmadosztályú Unionistas tizenegyesekkel búcsúztatta a Villarrealt

M. B.M. B.
2024.01.08. 17:56
Az Unionistas nagy skalpot gyűjtött be a Villarreal kiverésével (Fotó: X/Unionistas de Salamanca)
A harmadosztályú Unionistas de Salamanca csatlakozott utolsóként a labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének mezőnyéhez, miután tizenegyesekkel búcsúztatta az élvonalban szereplő Villarrealt.

Az eredetileg vasárnap este rendezett találkozó rendes játékideje 1–1-es döntetlent hozott (a vendégek részéről Ilias Akhomach, míg a hazai csapatból Alfred Planas talált be), de a hosszabbítást a világítás meghibásodása miatt csak hétfő délután játszották le.

A kétszer harminc perces ráaádásban mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de újabb gól nem született, így a tizenegyesekre maradt a döntés. Az első hét sorozatban fej fej mellett haladtak a felek (mindkét kapus megfogott egy-egy tizenegyest), majd a nyolcadik körben Kiko Femenía a kapu fölé bikázta a labdát, így a salamancai együttes lesz ott a legjobb 16 között.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VASÁRNAP FÉLBESZAKADT MÉRKŐZÉS
Unionistas (III.)–Villarreal 1–1 (Planas 87. – 11-esből, ill. Akhomach 82.) – tizenegyesekkel: 7–6

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Amorebieta (II.)–Celta Vigo 2–4 (Jauregi 30., R. Rodríguez 35., ill. M. Rodríguez 6., Jaílson 49., Duvikasz 52., 75.)
Burgos (II.)–Mallorca 0–3 (G. González 63., Larin 74., Prats 81.)
Castellón (III.)–Osasuna 0–1 (José Arnáiz 108.) – hosszabbítás után
Racing Ferrol (II.)–Sevilla 1–2
(De La Manzanara 50., ill. Marcao 30., Juanlu 88.)
Kiállítva: De La Manzanara (Ferrol, 75.)
Cartagena (II.)–Valencia 1–2 (Ortuno 4., ill. Canós 73., Gayá 106.) – hosszabbítás után
Kiállítva: Iván Calero (Cartagena, 45+1.)
Eibar (II.)–Athletic Bilbao 0–3 (Asier Villalibre 17., 40., Muniain 33.)
Barbastro (IV.)–FC Barcelona 2–3 (De Mesa 60., Prat 90+3. – 11-esből, ill. Fermín 18., Raphinha 51., Lewandowski 88. – 11-esből)
Málaga (III.)–Real Sociedad 0–1 (Galilea 49.– öngól)
Tenerife (II.)–Las Palmas 2–0 (José Amo 4., Cruz Luismi 21.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Huesca (II.)–Rayo Vallecano 0–2 (Óscar Valentín 118., Palazón 120+2.) – hosszabbítás után
Alavés–Real Betis 1–0 (Benavídez 57.)
Arandina (IV.)–Real Madrid 1–3 (Nacho 90+3. – öngól, ill. Joselu 54. – 11-esből, Brahim Díaz 55., Rodrygo 90+1.)
Lugo (III.)–Atlético Madrid 1–3 (Antonetti 39., ill. Á. Correa 2., Depay 66., 74.)
Espanyol (II.)–Getafe 0–1 (Luis Milla 87.)
Elche (II.)–Girona 0–2 (Blind 37., Yan Couto 67.)