La Liga: no Iraola, no party – az Atlético hét gólt rúgott a Rayónak

2023.08.28. 23:41
Az Atlético történelmi sikert aratott (Fotó: Getty Images)
Megszerezte első idénybeli győzelmét a Getafe a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában, miután hazai pályán 1–0-ra felülmúlta az Alavést. A hétfői nap késő esti mérkőzésén az Atlético Madrid idegenben 7–0-ra kiütötte a Rayo Vallecanót.

RAYO VALLECANO–ATLÉTICO MADRID

A spanyol élvonal új idényének egyik nagy kérdése az volt, hogy az előző évadban még a később kieső Elchét irányító Francisco képes lesz-e pótolni azt az Andoni Iraolát, akivel a kispadon a Rayo rendre felülteljesített, és az előzetes várakozásokat meghazudtolva rendre a középmezőnyben zárt. Az első fajsúlyos ellenféllel játszott meccs után a válasz egyértelmű nem: a korábbi szoros meccsekhez képest a „matracosok” gólgálát rendeztek, s hét góllal terhelték meg a városi kis testvér hálóját (0–7), ezzel a 21. század második ekkora különbségű idegenbeli sikerét aratták bajnoki meccsen.

GETAFE–ALAVÉS

José „Pepe” Bordalás Getaféhez való visszatérése az előző évad hajrájában egyúttal azt jelentette, hogy az Quique Sánchez Flores-féle helyenként látványos, de nem túl eredményes játék helyét átveszi a régi-új edző nem valami szemrevaló célfutballja. Az újonc Alavés elleni bajnoki ebből a szempontból nem okozott csalódást: a csapatok 99 percen keresztül próbálták bedarálni egymást, s végül Borja Mayoral 84. percben értékesített tizenegyese döntött – a madridi „kékek” otthon tartották a pontokat.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
Getafe–Alavés 1–0
(Mayoral 84. – 11-esből)
Rayo Vallecano–Atlético Madrid 0–7 (Griezmann 2., Depay 16., Molina 36., Morata 73., 84., Á. Correa 79., M. Llorente 86.)

VASÁRNAP
Valencia–Osasuna 1–2
(Duro 80., ill. Oroz 24. – 11-esből, N. Vidal 90+5.)
Athletic Bilbao–Real Betis 4–2 (Vesga 30., 45. – a másodikat 11-esből, Guruzeta 45+7., U. Gomez 84., ill. Willian José 2., Isco 10.)
Villarreal–Barcelona 3–4 (Foyth 26., Sörloth 40., Baena 50., ill. Gavi 12., F. de Jong 15., F. Torres 68., Lewandowski 71.)

Szombat
Cádiz–Almería 1–1(Luis Hernández 59., ill. Kaiky 90+5.)
Kiállítva:San Emerito (90+10.), ill. Edgar González (50.)
Granada–Mallorca 3–2(M. Rúbio 12., Zaragoza 46., Uzuni 70. – 11-esből, ill. Abdón Prats 38., Samú Costa 87.)
Sevilla–Girona 1–2(Gudelj 45+2., ill. Herrera 16., Aleix García 56.)