La Liga: a 19 éves srác gólt lőtt az Atléticónak, egy héttel később szerződtették

K. B.K. B.
Vágólapra másolva!
2023.08.21. 17:14
null
Samu Omorodion immár az Atlético Madrid játékosa (Fotó: Getty Images)
Élete első spanyol első osztályú labdarúgó-bajnoki mérkőzésén betalált az Atlético Madridnak a Granada 19 éves csatára, Samu Omorodion, a „matracosok” hét nappal később, most hétfőn bejelentették, szerződtetik a játékost, akivel ötéves szerződést kötöttek.

 

Augusztus 14-én, a La Liga 1. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 3–1-re legyőzte a Granadát. A vendégcsapat egyetlen gólját Samu Omorodion szerezte, aki karrierje első élvonalbeli bajnoki mérkőzésén lépett pályára. Az Atlético a hivatalos honlapján hétfőn közölte, ötéves szerződéssel átigazolta a fiatalt, a Transfermarkt adatai szerint – amely 200 ezer euróra becsüli a játékos piaci értékét – hatmillió euróért.

A 193 centiméter magas csatár a Sevillában nevelkedett, 2021-ben a Granadába igazolt. A legutóbbi idényben a klub második csapatában, a negyedosztályban remekelt, 33 mérkőzésen 18 gólt szerzett, amivel kulcsszereplővé vált együttese feljutásában. Teljesítményére az U19-es spanyol válogatott is felfigyelt, az ezen a nyáron rendezett korosztályos Európa-bajnokságon is szerepelt.

Az Atlético Madrid honlapja úgy jellemzi, „Kihasználja a fizikai adottságait, a magassága ellenére kivételesek a koordinációs képességei. Nagyon gyors, s könnyen szerez gólt.”


 

Legfrissebb hírek

La Liga: előnybe került a Mirandés az osztályozón

Spanyol labdarúgás
7 órája

Spanyol klub viheti el Kerkez Milos leendő posztriválisát Liverpoolból

Angol labdarúgás
2025.06.14. 16:56

A Barcelonától érkezett védő az Atlético Madridhoz

Spanyol labdarúgás
2025.06.09. 17:47

Real Madrid: megtartotta első edzését Xabi Alonso

Spanyol labdarúgás
2025.06.09. 17:30

Raphinha lett az idény legjobb játékosa a La Ligában

Spanyol labdarúgás
2025.06.06. 15:48

Klausz Milán visszatér Zalaegerszegre, Gattuso távozott a Hajduk Splittől

Minden más foci
2025.06.05. 09:23

Támadót igazolt a Chelsea, a Real Madrid is csatárt nézett ki magának, a Barca az Espanyoltól vesz kapust

Minden más foci
2025.06.04. 23:38

Debrecen helyett Sevilla – az andalúziai klub megtalálta új sportigazgatóját

Spanyol labdarúgás
2025.06.04. 22:21
Ezek is érdekelhetik