Spanyol Király-kupa: megvan, hol rendezik az idei döntőt

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2018.02.12. 21:31
Az Atlético Madrid új otthonában, a Wanda Metropolitano Stadionban rendezik a spanyol labdarúgó Király-kupa idei döntőjét.

A spanyol szövetség (RFEF) hétfői bejelentése szerint az FC Barcelona–Sevilla mérkőzést április 21-én tartják (21.30), ez lesz a tavaly szeptemberben átadott aréna első kupadöntője. Az Atlético 68 ezer fő befogadására alkalmas otthonában rendezik jövőre a Bajnokok Ligája-döntőt is.

Érdekesség, hogy az elmúlt két Király-kupa-döntőnek is a madridiak pályája adott otthont, igaz, még a Vicente Calderón Stadion: ott játszották a többi között 2016-ban az FC Barcelona–Sevilla találkozót, amelyen a katalánok hosszabbítás után győztek 2–0-ra.

A spanyol kupa előző három kiírását az összesen 29-szeres győztes Barca nyerte meg, s idén az első csapat lett, amely egymás után ötször jutott el a sorozat döntőjéig.

 

Legfrissebb hírek

Katalán dominancia, önmagát ismétlő madridi történelem, 40 évesen révbe érő Santi Cazorla – ez történt a spanyol klubfutball mögöttünk hagyott évadában

Spanyol labdarúgás
10 órája

Raúlhoz hasonlította a Real Madrid új csatártehetségét Xabi Alonso

Klub-vb
16 órája

La Liga: kirúgták a spanyol bírói testület két fejesét

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 13:54

Az Athletic Bilbao a ligánál panaszkodik az FC Barcelonára, Laporta nem érti a helyzetet

Spanyol labdarúgás
2025.06.25. 22:29

Letartóztatták a 19 éves fiatalt, aki halálosan megfenyegette Álvaro Moratát

Spanyol labdarúgás
2025.06.24. 18:30

„Jönni akar, mi pedig megpróbáljuk megszerezni” – a Barcelona sportigazgatója Nico Williams átigazolásáról

Spanyol labdarúgás
2025.06.22. 16:21

NS-infó: az FTC-vel nem is tárgyalt, Domingues a Sevilla vagy az Espanyol játékosa lehet

Labdarúgó NB I
2025.06.20. 17:32

FC Barcelona: továbbra is bizonytalan, mi lesz Ansu Fati sorsa

Spanyol labdarúgás
2025.06.20. 11:43
Ezek is érdekelhetik