Spanyolország: megvan, ki lett a labdarúgó-szövetség megbízott elnöke

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.07.26. 14:33
Ángel María Villar letartóztatása miatt a Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF) Juan Luis Larreát nevezte ki megbízott elnöknek.

Az RFEF szerdán közölte, hogy átmenetileg az eddigi kincstárnok veszi át az irányítást.

Villart kedden felfüggesztették pozíciójából azt követően, hogy a múlt héten korrupció gyanújával letartóztatták. Hozzá hasonlóan házi őrizetben van fia, Gorka, továbbá Juan Padrón RFEF-alelnök és Ramón Hernández, a tenerifei szövetség főtitkára is. A két Villar, illetve Padrón óvadék ellenében sem kerülhet szabadlábra.

A Marca című spanyol sportnapilap a múlt kedden arról számolt be, hogy a gyanú szerint Ángel María Villar kenőpénzt juttatott területi vezetőknek annak érdekében, hogy elnyerje a támogatásukat, és a szövetség elnöke maradjon.

A 67 éves sportvezető 1988 óta tölti be a spanyol szövetség elnöki tisztét, idén májusban újabb négyéves ciklusra választották meg. Villar egyben a nemzetközi (FIFA) és az európai szövetség (UEFA) egyik alelnöke.

Legfrissebb hírek

Fordított a Barcelona a Real Sociedad ellen

Spanyol labdarúgás
1 órája

La Liga: idegenben nagyon megy a Sevillának, már harmadszor nyert

Spanyol labdarúgás
5 órája

Nico Williams nélkül nem megy az Athletic Bilbaónak

Spanyol labdarúgás
22 órája

Eddig tartott a hibátlan idény: őrült, hétgólos fővárosi derbin ütötte ki az Atlético a Real Madridot

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 18:24

La Liga: a Getafe ikszelt hazai pályán a Levantéval

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 16:17

Megszületett az első gól nélküli döntetlen a spanyol bajnokságban – továbbra is nyeretlen a Girona

Spanyol labdarúgás
2025.09.26. 22:56

Lamine Yamal visszatért a pályára – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.09.26. 15:40

Ötös lista: íme, az elitligák eddigi meglepetéscsapatai!

Minden más foci
2025.09.26. 15:21
Ezek is érdekelhetik