Spanyolország: Neymar fellebbezését elutasították

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.02.20. 17:23
null
Neymarnak bíróság elé kell állnia (Fotó: AFP)
A Barcelona brazil labdarúgójának, Neymarnak bíróság elé kell állnia csalás és korrupció vádjával, miután hétfőn elutasították a fellebbezését.

 

A 25 éves csatáron kívül jelenlegi klubjára, valamint előző egyesületére, a Santosra is bírósági eljárás vár. Az ő beadványukon kívül a spanyol legfelsőbb bíróság szintén elutasította hétfőn Neymar édesanyja, Nadine Goncalves, illetve az N&N nevű családi cégük fellebbezését.

Az ügy a DIS elnevezésű brazil befektetési csoport panaszával indult. A Neymar játékjogát részben birtokló cég azt állítja, hogy kevesebb pénzt kapott, mint amennyi jogosan járt volna, amikor a játékos 2013-ban a Santostól az FC Barcelonához igazolt.

Ezután Brazíliában és Spanyolországban is vizsgálatok indultak annak kiderítésére, hogy eltitkolták-e az átigazolási díj egy részét, majd az ügyészség kétéves börtönbüntetést és csaknem 10 millió dollár pénzbüntetést kért Neymarra és az édesapjára. A futballistának ugyanakkor valószínűleg akkor sem kellene börtönbe vonulnia, ha bűnösnek találnák, mert büntetlen előéletű.

Az ügyészek most a Barcelonára 9 millió, a Santosra pedig 7 millió dolláros bírság kiszabását javasoltak.

Az ügyet júniusban egyszer már lezárta a bíróság, akkor a támadó klubja 5.5 millió euró bírságot fizetett a spanyol adóhatóságnak a játékos 2013-as átigazolási ügyében. Szeptemberben azonban fordulat történt, a spanyol ügyészség sikeresen fellebbezett az ítélet ellen, így újra megnyithatták az ügyet. A Barcelona Neymar átigazolásakor azt jelentette be, hogy a brazil futballistáért 57 millió eurót fizetett a Santosnak, ám kiderült, valójában csaknem 100 millió euró volt az összeg, így a klub többmilliós adójárulékot nem fizetett be.

Legfrissebb hírek

Lamine Yamal az Inter ellen a 100. Barca-mérkőzésére készül

Bajnokok Ligája
1 órája

Megműtötték a fegyelmi döntésre váró Antonio Rüdigert

Spanyol labdarúgás
20 órája

Yaakobishvili Áron a csúcsra ért a Barcelonával, ő az első ifi BL-győztes magyar játékos

Bajnokok Ligája
2025.04.28. 19:58

Fordulatokból és indulatokból sem volt hiány: a Barca legyőzte a Real Madridot a kupadöntőben!

Spanyol labdarúgás
2025.04.27. 00:45

Raphinha elárulta, tavaly elment volna Szaúd-Arábiába

Spanyol labdarúgás
2025.04.26. 13:15

A Real Madrid és a Barcelona is a kiesés szélén a férfi kosár Euroligában

Kosárlabda
2025.04.25. 23:13

Óriási cirkusz a spanyol kupadöntő előtt, a Real Madrid bojkottal fenyegetőzött

Spanyol labdarúgás
2025.04.25. 22:57

Yaakobishvili két bravúrt is bemutatott, a Barca lesz a Trabzonspor ellenfele az Ifjúsági Liga fináléjában

Bajnokok Ligája
2025.04.25. 20:00
Ezek is érdekelhetik