FIFA: Zico vitára hívta a többi elnökjelöltet

MTI MTIMTI MTI
2015.09.01. 21:11
Vitára hívta a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöki címéért versengő jelölteket Zico, aki maga is pályázik a pozícióra.

A játékosként világbajnoki bronzérmes brazil jelölt e-mailben kereste meg vetélytársait, az európai szövetséget (UEFA) vezető Michel Platinit, a dél-koreai Csung Mong Junt, a libériai Musa Bilityt, valamint a trinidadi David Nakhidet.

„Mindannyian egyetértünk abban, hogy a FIFA-nak sokkal szervezettebbnek, átláthatóbbnak és demokratikusabbnak kell lennie – áll Zico üzenetében. – A változás nem egy esemény, hanem folyamat, amelynek egy tiszta választással kell nekivágnunk.”

A 62 éves sportvezető kifejtette, fontos, hogy a tagországok képviselői minél többet megtudjanak a jelöltekről, és mielőbb megismerjék az elképzeléseiket.

A tisztújításra azért van szükség, mert a május 29-ei szavazáson ötödik ciklusára megválasztott Joseph Blatter június 2-án lemondott posztjáról. Akkor jelezte, hogy rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezi, de az új vezető megválasztásáig ő látja el az elnöki teendőket.

A május végi kongresszus nyitónapját megelőzően, május 27-én hét magas rangú FIFA-tisztségviselőt tartóztattak le korrupció, zsarolás, csalás és pénzmosás vádjával. Velük együtt összesen 14 FIFA-tisztségviselőt és cégvezetőt vádolt meg az amerikai igazságügyi minisztérium bűnszövetkezet működtetésével, amelyhez több mint 150 millió dollárnyi vesztegetési pénz futott be.


„Mindannyian egyetértünk abban, hogy a FIFA-nak sokkal szervezettebbnek, átláthatóbbnak és demokratikusabbnak kell lennie – áll Zico üzenetében. – A változás nem egy esemény, hanem folyamat, amelynek egy tiszta választással kell nekivágnunk.”

A 62 éves sportvezető kifejtette, fontos, hogy a tagországok képviselői minél többet megtudjanak a jelöltekről, és mielőbb megismerjék az elképzeléseiket.

A tisztújításra azért van szükség, mert a május 29-ei szavazáson ötödik ciklusára megválasztott Joseph Blatter június 2-án lemondott posztjáról. Akkor jelezte, hogy rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezi, de az új vezető megválasztásáig ő látja el az elnöki teendőket.

A május végi kongresszus nyitónapját megelőzően, május 27-én hét magas rangú FIFA-tisztségviselőt tartóztattak le korrupció, zsarolás, csalás és pénzmosás vádjával. Velük együtt összesen 14 FIFA-tisztségviselőt és cégvezetőt vádolt meg az amerikai igazságügyi minisztérium bűnszövetkezet működtetésével, amelyhez több mint 150 millió dollárnyi vesztegetési pénz futott be.

Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Panaszt nyújt be Irán a FIFA-nál a vb-n őket érő igazságtalanságok miatt

Foci vb 2026
2026.06.19. 11:39

Messi az élen, Ronaldo a fasorban sincs a FIFA játékosrangsorában

Foci vb 2026
2026.06.18. 18:56

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után

Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!

Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n

Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00

Több mint egymillió szurkoló az első 16 mérkőzésen; nézőcsúcs a keddi játéknapon

Foci vb 2026
2026.06.17. 11:46

Egy nap, két meccs – magángéppel utazik a vb alatt Gianni Infantino

Foci vb 2026
2026.06.16. 11:57
Ezek is érdekelhetik