Primera División: a Levante legyőzésével élre állt az Atlético

2013.12.21. 21:53
A kép csalóka – az Atlético nem hasalt el, sőt élre állt a spanyol bajnokságban (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 3–2-es győzelmet aratott a mérkőzést tíz emberrel befejező Levante ellen, ezzel átvette a vezetést az egy meccsel kevesebbet játszó Barcelonától. A vártnál nehezebben megnyert mérkőzés hősének Diego Costa bizonyult, aki duplázott, így már 19 gólnál jár a bajnokságban.

A fővárosi együttes számára rémálomszerűen indult a mérkőzést, hiszen a vendégek már az első percben megszerezték a vezetést Andreas Ivanschitz találatával. Az osztrák középpályás Nikolaosz Karabelasz kiugratása után estében lőtt a kapuba, Thibaut Courtois csak beleérni tudott a labdába. Az Atlético kapusa 282 perc után kapott gólt a Primera Divisiónban. 0–1

A hazaiak válaszára a 30. percig kellett várni, amikor Juanfran adott be tökéletesen a jobb oldalról bal lábbal, Diego Godín pedig a bal felső sarokba fejelt. Az uruguayi középhátvéd ezt megelőzően 2012 szeptemberében volt eredményes a bajnokságban. 1–1

A félidőben újabb gól már nem született, a második játékrész viszont hasonlóan mozgalmasan kezdődött, mint az első, ám ezúttal a hazai szurkolók örülhettek szűk két percet követően. A 47. percben Gabi szabadrúgása után Diego Costa levált őrzőjéről, és hat méterről kapásból a jobb alsó sarokba továbbította a labdát. 2–1

A Levantét ugyanakkor nem törte meg, hogy hátrányba került, és egy kiváló egyéni alakításnak köszönhetően tíz perccel később ismét döntetlen állt az eredményjelzőn. A gólszerző Ivanschitz helyére kényszerű okokból beálló Pedro Ríos végigvezette a pályán a labdát, mielőtt tizenhat méterről kilőtte a jobb alsót. 2–2

Az Atlético ezt megelőzően szeptember 14-én kapott hazai pályán két gólt tétmeccsen, de akkor 4–2-re legyőzte az Almeríát.

És most sem okozott csalódást drukkereinek, ezúttal is bezsebelte a három pontot, hiszen a Juanfran buktatásáért megítélt tizenegyest Costa, ha nem is sosem látott magabiztossággal, de gólra váltotta. A 25 esztendős csatár 19 gólnál jár a bajnokságban, így két találatos előnyre tett szert a góllövőlista élén a holnap pályára lépő Cristiano Ronaldóval szemben, az Aranycipőért folyó versenyfutásban pedig utolérte a Liverpool csatárát, Luis Suárezt. 3–2

A mérkőzés krónikájához még hozzátartozik, hogy a Levante csapatkapitányát, Juanfrant a 91. percben kiállította a játékvezető Filipe Luís lekönyökléséért.

Diego Simeone káprázatos szezont futó csapata sorozatban a 13. hazai tétmeccsét nyerte meg, és átvette a vezetést a Primera División tabelláján – bár az egy meccsel kevesebbet játszó Barcelona vasárnap lép pályára a Getafe vendégeként –, míg a Levante zsinórban a harmadik idegenbeli bajnokiját veszítette el. Nem mellesleg az Atlético tizenhét mérkőzést követően 46 pontot számlál, ami több, mint amennyit a Real Madrid valaha megszerzett ennyi forduló után.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
17. FORDULÓ

Atlético Madrid–Levante 3–2 (Godín 30., Diego Costa 47., 77. – a másodikat 11-esből, ill. Ivanschitz 1., Pedro Ríos 57.)