A Sevilla Luis Fabiano vezérletével kivégezte a Real Zaragozát

2008.02.24. 00:27
A Sevilla pazar játékkal 5-0-ra elgázolta a vendég Real Zaragoza együttesét a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén. A találkozó legjobbja a góllövőlista éllovasa, Luis Fabiano volt, aki két gólt szerzett, további kettőben pedig szintén „vastagon” benne volt. Az andalúziai együttes a vasárnapi mérkőzések előtt feljött az ötödik helyre, az Espanyol elé.
Frederic Kanoute, Luis Fabiano és Capel ünnepel, a kép jobb szélén Cesar Sanchez kapus megpróbálja valahogyan feldolgozni a történteket
REUTERS/Javier Barbancho

LABDARÚGÁS, SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (LA LIGA)

25. FORDULÓ:
  • Sevilla–Real Zaragoza 5-0 (Luis Fabiano 20., 25., Ayala 43. – öngól, Diogo 50. – öngól, Keita 68.; kiállítva: Diogo 54.)

KORÁBBAN:
  • Valencia-Recreativo Huelva 1-1 (Mata 38. ill. Martins 52.)
Gálaelőadás a Sevilla szemszögéből, rémálom a Zaragozának. Így is összefoglalható a spanyol élvonal 25. fordulójának szombat esti összecsapása.

A Ramón Sanchez Pizjuán stadionban a langyos első 19 perc után pörögtek fel az események, és ettől kezdve nem volt kegyelem a vendég aragóniaiak számára.

A 20. percben Daniel Alves jobbról érkező, meredek beadását Luis Fabiano bevetődve, Cesar kapust megelőzve kotorta a labdát a hálóba (1-0).

Öt perccel később láthatta a közönség a meccs legszebb összejátékát. Luis Fabiano és Daniel Alves igazi brazilos kombinációja után előbbi kissé éles szögből emelt gyönyörűen Cesar fölött a kapuba (2-0).

Jesús Navas előtt adódott két nagy helyzet a következő percekben, először Cesar hárított, majd mellé lőtt a középpályás, a 32. percben pedig Diego Capel kapott nagyszerű labdát Luis Fabianótól, de a szélső lövését védte a kapus.

Aztán a 43. percben Frederic Kanoute lépett ki – ki más szöktette volna, mint Luis Fabiano –, a két védő és Cesar próbált menteni, s a labda végül Roberto Ayaláról pattant a kapuba (3-0).

Megjegyzendő, ha nem születik öngól, akkor Kanoute javára büntetőt kellett volna ítélnie a játékvezetőnek.

A második játékrészben ott folytatódott minden, ahol negyedórával előtte abbamaradt.

Az 50. percben újabb öngól következett: Luis Fabiano vette át remekül Keita hosszú labdáját a 16-oson belül, már rúgta volna, ha Digo nem ér oda, a védő azonban megtette neki azt a szívességet, hogy megszerezte a Sevilla negyedik találatát (4-0).

A 68. percben kialakult a végeredmény. Daniel Alves ívelt be szabadrúgás jobbról, Keita remekül ment föl, és tíz méterről a kapu jobb oldalába fejelt (5-0).

A Sevilla-szurkolók és a semleges nézők számára rendkívüli módon élvezhető mérkőzésen a hazai együttes a helyzetek akár sokkal nagyobb különbséggel is nyerhetett volna.

Luis Fabiano már 19 találattal vezeti a góllövőlistát, és mivel a Sevillának még 13 mérkőzése van ebben a bajnokságban, ha így folytatja, akár harminc gólig is eljuthat.