Győzelemmel mutatkozott be bajnokin Ronald Koeman a Valencia élén

2007.11.11. 00:08
Második tétmérkőzésén már győzött Ronald Koeman irányítása alatt a Valencia. A spanyol első osztályú labdarúgó-baajnokság 12. fordulójában a Turia-parti város együttese 3-0-ra verte a vendég Murciát, Ivan Helguera egy, David Villa két gólt szerzett. A Valencia ezzel megerősítette negyedik helyét a tabellán, sőt utolérte pontszámban a Barcelonát.
Háromszor ünnepelhettek gólt a Valencia játékosai a Murcia ellen
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Kiköszörülte a Rosenbog elleni 2-0-s vereség miatt a tekintélyén esett csorbát a Valencia a hazai bajnokságban.

Az új vezetőedző, Ronald Koeman másodszor ült a kispadon a Mestalla stadionban, és ezúttal már győzelmet ünnepelhetett.

Igaz, az ellenfél a nem túl acélos Murcia volt, amely azonban az első félidő nagy részében a mezőnyben nem játszott alárendelt szerepet, igaz, a kapura egyáltalán nem volt veszélyes.

A Valencia a gólhelyzeteit használta ki jobban; először a 12. percben, amikor Silva jobb oldali szabadrúgása után az előre húzódó védő, Ivan Helguera fejelt közelről a vendégek kapujába (1-0).

Tizennégy perc telt el az első találat után, amikor David Villa kapott remek labdát Albeldától a 16-os bal oldalán, majd jó átvétel után jobb lábbal szépen pöckölte a bal sarokba (2-0).

A második játékrészben sem sok vizet zavartak a vendégek Timo Hildebrand kapuja előtt, a Valencia viszont gyorsan bebiztosította a győzelmét.

Az 51. percben David Villa volt eredményes, megszerezvén a negyedik bajnoki gólját ebben a szezonban (3-0). A gólpasszt ismét Albelda adta kissé tragikomikus védelmi bakik után.

Ami Ivan Helguerát illeti, ő először volt eredményes bajnokin, amióta a nyáron a Real Madridtól a Mestallába szerződött.

A Valencia a Real Madridtól elszenvedett 5-1-es veresége óta sorozatban a második mérkőzését nyerte meg a ligában. A Murcia ezzel szemben három találkozón mindössze egyetlen pontot szerzett az utóbbi időszakban.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (LA LIGA)