Szentségtörés vagy sem: a Barcelona örülhetett az egy pontnak

2007.11.02. 00:14
A 10. forduló csütörtök esti mérkőzésén a Barcelona idegenben 1-1-s döntetlent játszott a Valladolid csapatával. A hazai alakulat Joseba Llorente találatával már a 16. percben megszerezte a vezetést. A szünet előtt érkezett azonban Ronaldinho, és kiegyenlíttett. Késöbb kiderült a brazil zseni találata egyben a végeredményt is kialakította.
Bojan Krkicés és Andres Iniesta csapata a Barca csak egy ponttal gazdagodott
Reuters
Reuters

Bojan Krkic a kezdőben kapott lehetőséget, a Barcelona mégis, vagy éppen ennek is köszönhetően mindössze 1-1-s döntetlenre volt képes a Valladolid otthonában. Ehhez kellett Ronaldinho remek megmozdulása: a brazil gólja pontot mentett a Barcának.

Már a találkozó elején úgy tűnt a meglepően szervezetten játszó, a forduló előtt a kieső, 19. pozícióban tanyázó Valladolid élni tud a sors adta lehetőséggel, miszerint a Barcánál több kulcsjátékos is hiányzott. Nem lehetett ott a pályán - többek közt - Thierry Henry, Eric Abidal, Deco, Edmilson és a már régóta a maródiak listáját "erősítő" Samuel Eto'o - s ennek meg is lett az eredménye.

A 16. percben a Valladolid megszerezte a vezetést. Joseba Llorente kapott "forintos" passzt Alvaro Rubiótól, a csatár pedig hibázott. Llorente lövését ugyan még elsőre védte Valdes, ám a labda előbb vissza a támadóra, majd onnan a vendégcsapat kapujába pattant. (1-0)

A folytatásban megpróbálta felpörgetni a játékot a katalán egylet, elsősorban Lionel Messi volt aktív a középpályán, ám helyzeteket nem igazán tudott kialakítani.

A 42. percben aztán megtört a jég: Ronaldinhio a középcsatár pozíciójában lépett ki a védők között, majd higgadtan emelte Xavi passzát követően a labdát a kimozduló Alberto fölött a kapuba. (1-1)

A szünet után rendkívül eseménytelen negyedórát láthatott a közönség, ám az 58. percben azért a mérkőzés legszebb jelenetsorozatát összehozta a katalán alakulat. Messi tört előre ellenállhatatlanul, majd Krkichez passzolt, aki 17 méterről a jobb kapufát trafálta telibe.

A helyzet azonban nem a gránátvörös-kékeket "hozta föl", hanem a Valladolid játékosai kezdtek el hinni a csodában. A hazaiak fölénybe kerültek, többször csak az utolsó passzokba, vagy a labdaátvételekbe csúszott hiba akadályozta meg a kiscsapatot a győztes találat megszerzésében.

A vége előtt még Bartolomew Obeche a Valladolidna szerezhette volna meg a három pontot, míg a másik oldalon Ronaldinho esett el gyanús körülmények között a 16-oson belül, ám a bíró sípja néma, míg az eredmény változatlan maradt.