Női röpi Extraliga: szettet sem vesztett Szombathelyen a Vasas

2019.11.16. 22:29
Egy Extraliga- és három NB I-es mérkőzést játszottak le szombaton a női röplabda-bajnokságban. A címvédő Vasas magabiztos sikert aratott Szombathelyen, a házigazdák ezúttal csak az első szettben szorongatták meg a piros-kékeket.

Az NB I-ben pontot vesztett hazai pályán a Palota ellen az éllovas MÁV Előre, de a székesfehérváriak továbbra is őrzik veretlenségüket. Viszont továbbra is nyeretlen a Gödöllő, amely újpesti albérletében egy szettre volt jó a Budaörs ellen, míg a TFSE Balatonfüreden szenvedett háromszettes vereséget.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA, 6. FORDULÓ:
Hungast Haladás–Vasas Óbuda 0:3 (–24, –14, –21)
Szombathely, 200
néző. V: Adler, Soltész
Haladás: Csóka 1, Császár 5, Lescay 7, Wallner 8, Miranda 7, VACSI 13. Csere: Lojen (liberó), Szendrődi, Pickering. Vezetőedző: Leiszt Máté
Vasas: Ana Tiemi 2, KOSTELANSKÁ 14, Gyimes 5, Kjelstrup 10, DÉKÁNY 13, Abdulazimova 7. Csere: Mihály (liberó), Villám, Török. Vezetőedző: Jakub Gluszak.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:6, 7:11, 12:17, 19:20, 22:22. 2. játszma: 4:4, 4:8, 7:14, 12:20. 3. játszma: 11:7, 16:11, 18:17, 21:17.
Leiszt Máté:
– Most nem vagyok elégedett, az eddigi mérkőzéseken mutatott pozitívumok most hiányoztak, túl sokat hibáztunk. Ismét megérdemeltünk volna egy szettgyőzelmet, de nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. A Vasasnak gratulálok és sok sikert kívánok a keddi BL-találkozójukhoz.
Jakub Gluszak: – A három pont megszerzése volt a legfontosabb számunkra. Voltak gondjaink, de amikor kellett, harcoltunk, okosan, kellően agresszíven játszottunk, így tartalékolhattunk a keddi BL-meccsre.

Az állás: 1. Nyíregyháza 15 pont/5 mérkőzés (15-3), 2. 1. MCM-Diamant Kaposvár 15/6 (16-4), 3. Békéscsabai RSE 14/6, 4. Vasas Óbuda 12/5, 5. Jászberény VT 5/6, 6. UTE 3/6 (6-17), 7. MTK Budapest 3/6 (5-17), 8. Hungast Haladás 2/6