Női röpi: sima sikerrel kezdték az Eb-selejtezőt a magyarok

MTI/D. S. B.MTI/D. S. B.
2022.08.20. 20:39
Németh Anett 14 ponttal vette ki a részét a portugálok elleni sikerből (Fotó: Árvai Károly)
A magyar női röplabda-válogatott 3:0-ra nyert a portugál csapat otthonában szombaton, az Európa-bajnoki selejtezősorozat nyitófordulójában – írja az MTI.

A magyar együttes (22. az európai rangsorban) a kvalifikációs sorozat egyik legfontosabb mérkőzésével kezdte a sorozatot: a portugálok (24.) 2019-ben ott voltak a kontinenstornán, az idei Európa-liga-sorozatban pedig kétszer is ötszettes csatára késztették a tavaly Eb-negyeddöntős svédeket, akiket egyszer le is győztek.

A sorozatban ötödik Eb-részvételükre hajtó magyarok az első szettben 12:11-ig hátrányban voltak, ezt követően azonban jó blokkteljesítményüknek köszönhetően fordítottak, és a hajrában tekintélyesre növelték a különbséget.

A második játszmára megmaradt a vendégek lendülete, akik ekkor hamar kialakították és a felvonás végéig megtartották a hétpontos különbséget, elsősorban annak köszönhetően, hogy a korábbinál sokkal hatékonyabbak voltak a támadásoknál

A harmadik etapra osztálykülönbség alakult ki a felek között, a magyar csapat meggyőző játékkal, fölényes részsikerrel zárta le a 78 perces összecsapást.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Németh Anett volt 14 ponttal.

A német Andreas Vollmer irányította együttes szerdán az ukránok elleni budapesti mérkőzéssel folytatja szereplését.

A hat selejtezőcsoport mindegyikéből az első két helyezett jut ki a jövő évi belga, olasz, észt és német közös rendezésű kontinenstornára.

NŐI RÖPLABDA
EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
C-CSOPORT, 1. FORDULÓ
PORTUGÁLIA–MAGYARORSZÁG 0:3
(–18, –18, –14)
Santo Tirso, 650 néző. V: Ewald (német), Willems (belga).
PORTUGÁLIA: Coelho 3, Moura 4, Kavalenka 4, Maia 10, Oliveira 5, Durao 1. Csere: Resende, M. Rodrigues (liberók), Figueiras 1, Lopes 9, A. Rodrigues 1, Clemente 1, Cavalcanti 2. Szövetségi kapitány: Hugo Silva
MAGYARORSZÁG: Fábián 2, Szakmáry 11, Papp O. 12, Németh A. 14, Kiss G. 6, Pintér A. 7. Csere: Tóth F. (liberó), Szedmák 1. Szövetségi kapitány: Andreas Vollmer
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:4, 10:10, 13:16, 17:21. 2. játszma: 6:8, 8:15, 15:19, 17:23. 3. játszma: 1:7, 5:11, 6:17, 11:22
A csoport másik mérkőzésén: Ukrajna–Ciprus 3:0 (17, 14, 9)
Andreas Vollmer: –
Nagyon fontos volt, hogy győzelemmel kezdjük a sorozatot. Fábián Fanny remekül irányított, kiválóan dolgoztak a centereink, és jól működött a sáncunk is. Nagyon kevés hibával játszottunk, elégedett vagyok a mai teljesítménnyel.