Férfi röplabda El: aranyszettben nyert, és döntős a magyar válogatott

P. B.P. B.
2023.07.01. 20:50
Izgalmas meccsen győzött a magyar válogatott (Fotó: Imre György)
Bejutott a döntőbe a magyar férfi röplabda-válogatott az Európa-liga ezüst divíziójában, mivel az elődöntő visszavágóján aranyszettel legyőzte Ciprust.

ELŐSZÖR JÁTSZOTT Békéscsabán a magyar férfi röplabda-válogatott és az első alkalom nagyon sokáig emlékezetes lesz!

A Nagy Péter által irányított együttesnek az idegenbeli 3:1-es vereség után 3:0-ra vagy 3:1-re kellett nyernie ahhoz, hogy kiharcolja az aranyszettet a Ciprus elleni elődöntő visszavágóján. Az első két játszmát hatékony és koncentrált röplabdával röpke 51 perc alatt megnyerték Bögöly Gáborék (vajon hol volt ez a játék a szerdai első meccsen…), akik a harmadikban is játszmalabdához jutottak nagy hátrányból fordítva, de a feszült és körömrágós hajrát a támadásban és blokkmunkában feljavuló vendégek nyerték meg.

A szépítő ciprusiak ennél többre azonban ezúttal nem voltak képesek, a Nagy-csapat a negyedik játékrészben újra az elején látott harcos és pontos játékát mutatta, így 122 perc elteltével következett az aranyjátszma. A ráadásban a magyar együttes az elejétől kezdve vezetett egy-két ponttal, majd akkor sem jött zavarba, amikor a hajrában egy rövid pillanat erejéig fordított a rivális, és sorozatban négy pontot szerezve döntőbe jutott.

A mieink csütörtökön este fél nyolctól szintén Békéscsabán kezdik az eddigi hat meccsén még játszmát sem veszítő Lettország elleni finálét. Az Ezüst El győztese jövőre az Arany divízióban szerepelhet.

FÉRFI RÖPLABDA EURÓPA-LIGA
EZÜST DIVÍZIÓ
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

MAGYARORSZÁG–CIPRUS 3:1 (13, 16, –25, 16) – aranyszett: 15:12
Békéscsaba, 900 néző. V: Yalcin (holland), Novak (szlovén).
MAGYARORSZÁG: BÖGÖLY G. 22, Tomanóczy B. 4, Keen 3, HORVÁTH K. 19, AMBRUS B. 12, KECSKEMÉTI 18. Csere: KISS M. (liberó), Péter B., Boldizsár P. 3. Szövetségi kapitány: Nagy Péter
CIPRUS: Mihael 13, Alexiu 4, SZAVIDISZ 16, Szkordisz 12, SZTRUKAREVIC 16, Mavromatisz 2. Csere: Haralambidesz (liberó), Nikolau 1, Hriszosztomu, Karkidisz. Szövetségi kapitány: Nikolaosz Zalmasz
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:2, 8:3, 11:7, 18:8. 2. játszma: 3:2, 9:5, 13:6, 19:9, 22:12. 3. játszma: 4:2, 5:7, 7:7, 7:11, 10:15, 13:17, 19:18, 20:20, 22:20, 24:22, 24:25. 4. játszma: 2:3, 5:3, 6:6, 10:6, 17:11, 20:13. Aranyszett: 2:2, 4:3, 5:5, 8:6, 11:9, 11:12
Továbbjutott: Magyarország (4:4), aranyszettel
Nagy Péter:
– Az első négy szettben mindenki azt a teljesítményt hozta a csapatunkból, amit tud és amire képes. Az aranyjátszmában már teljesen mindegy, hogy kivel játszol, leszámítva, ha teljesen amatőr az ellenfél. Azért volt veszélyesebb az utolsó játékrész, mert előtte tíz pontig fej fej mellett haladtunk, utána a szettek közepétől léptünk el a megnyert játszmákban. Megint volt tartásunk, és hála istennek az elveszített harmadik szettet követően is sikerült megoldanunk a továbbjutást.
Nikolaosz Zalmasz: – Kemény meccs volt, mégis könnyen elveszítettük. A megnyert első találkozó után sem számítottunk könnyű csatára, de reménykedtünk benne, hogy döntőbe juthatunk. Az aranyszett végéig harcban voltunk, ám a végén a magyar válogatott mellé állt a szerencse.