Női röpi Extraliga: a zöldasztalnál egyenlített az UTE a Szent Benedek ellen

2022.03.24. 12:07
A magyar játékosok szerepeltetésére vonatkozó szabály megsértése miatt a Magyar Röplabdaszövetség (MRSZ) versenybizottsága az UTE csapatának adta a győzelmet a Szent Benedek RA elleni női Extraliga-negyeddöntő második találkozóján – írja az MTI.


Az újpestiek közösségi oldala szerint a mérkőzés egy pontján – a harmadik játszma kezdetén – a balatonfüredieknél egyszerre öt idegenlégiós volt a pályán, ezzel megsértették a versenykiírás 11.3.3. pontját, mely szerint „a felnőtt Extraligában a bajnoki mérkőzéseken két magyar állampolgársággal és magyar eredeti szövetséggel rendelkező játékosnak mindig a pályán kell lennie”.
Az újpestiek közösségi oldala szerint a mérkőzés egy pontján – a harmadik játszma kezdetén – a balatonfüredieknél egyszerre öt idegenlégiós volt a pályán, ezzel megsértették a versenykiírás 11.3.3. pontját, mely szerint „a felnőtt Extraligában a bajnoki mérkőzéseken két magyar állampolgársággal és magyar eredeti szövetséggel rendelkező játékosnak mindig a pályán kell lennie”.

Az Újpest ezért óvott, amit elsőre elutasítottak, ám a fellebbviteli bizottság helyt adott a fellebbezésnek. A testület „az MRSZ versenyiroda korábbi határozatát érdemben megváltoztatja, a március 21-én lejátszott UTE-Szent Benedek RA mérkőzés végeredményét megsemmisíti és a mérkőzést 3:0 (75:0) arányban az UTE csapata részére írja”.

A pályán a Magyar Kupa-ezüstérmes SZBRA nagy csatában, 3:2-re diadalmaskodott, de a mostani döntés miatt csütörtökön (ma) 1–1-es összesítésről folytatódik az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc.

Az első meccset múlt pénteken, Balatonfüreden 3:2-re megnyerte a Szent Benedek.

Legfrissebb hírek

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18

Győzelemmel kezdte női röplabda-válogatottunk az Európa-ligát

Röplabda
2026.06.05. 23:58

Női röplabda Extraliga: távozott posztjáról a Szent Benedek RA horvát trénere

Röplabda
2026.06.01. 11:46

A nők nyertek, a férfiak döntő szettben kaptak ki a MEVZA-torna rajtján

Röplabda
2026.05.20. 18:50

Hat- és nyolccsapatos röplabdaélvonal, kötelező feljutás a másodosztályból

Röplabda
2026.05.18. 21:47

Kiss Gréta: jó, hogy itt vannak a fiatalok, együtt küzdünk a világbajnoki álomért

Röplabda
2026.05.14. 10:03

A kemény munka mellett a jó közeg kialakítása is cél a magyar női röplabda-válogatottnál

Röplabda
2026.05.13. 18:41
Ezek is érdekelhetik