Röplabda: válogatottunk Németországban is bajnok lett

MTI MTIMTI MTI
2018.04.28. 20:50
Szakmáry Gréta bajnoki címet szerzett a SSC Palmberg Schwerin röplabdacsapat tagjaként, miután a német döntő harmadik, szombati felvonásán 3:1-re legyőzték a Sándor Renátát foglalkoztató Allianz MTV Stuttgartot.

A mérkőzésen kétszettes előnyhöz jutott a Schwerin, de szépített a Stuttgart. A negyedik játszmában aztán ismét a vendégek bizonyultak jobbnak, akik ezzel lezárták a találkozót, illetve a döntőt is, amely az egyik fél harmadik győzelméig tartott.

A címét megvédő Schwerin 3:2-es stuttgarti sikerrel kezdte, majd 3:0-s hazai diadallal folytatta a finálét. Az első találkozó legjobb játékosának Szakmáryt választották meg, aki az előző két idényben a Békéscsabával lett bajnok, majd a német együtteshez tavaly nyáron szerződött. Válogatottbeli csapattársa, Sándor Renáta sorozatban a negyedik bajnoki ezüstérmét gyűjtötte be.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: lágyéksérülés miatt nem edzett a németek balbekkje

Foci vb 2026
7 órája

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba

Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Német kiütés, Miroslav Klose elindul a vb-gólrekordig vezető úton

Minden más foci
2026.06.01. 12:22

Erdély Csanád: Ha az elején nekünk beakadna egy gól, az lélektanilag nagyon jó tenne velünk

Jégkorong
2026.05.21. 12:45

Németország és Spanyolország is csoportelsőként jutott középdöntőbe a női kézilabda-vb-n

Kézilabda
2025.11.30. 19:54

Gerd Müller, az öt és feles német királya

Népsport
2025.11.03. 09:15
Ezek is érdekelhetik