Női röplabda NB I: Szmirnova debütált, nyert a bajnok

2017.01.28. 20:22
Nem hibázott a címvédő a hétvége rangadóján: a Linamar-Békéscsabai RSE 3:0-ra nyert az ezüstérmes Vasas-Óbuda ellen, így tovább őrzi veretlenségét és tetemes előnyét a tabella élén. A hazai együttesben bemutatkozott az orosz Irina Szmirnova. A szombati játéknapon az MTK a Palotát, a Gödöllő pedig a TFSE csapatát győzte le három szettben.

NŐI RÖPLABDA NB I
Linamar-Békéscsabai RSE–Vasas Óbuda 3:0 (17, 21, 21)
Békéscsaba, 1400 néző. V.: Éva T., Mezei.
Linamar-Békéscsabai RSE: Tálas, Soós N., Clement, Szmirnova, Szakmáry, Bodnár. Csere: Szpin (liberó), Petrenkó, T. Matics. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Vasas Óbuda: Kuntura, Sklar, Pekárik, Németh A., Rountree, Hardy. Csere: Lévai (liberó), Bánlaki (liberó), Durst, Török, Szedmák. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:2, 10:10, 16:12, 20:14. II. játszma: 4:0, 8:3, 15:5, 21:15, 24:21. III. játszma: 0:2, 8:6, 17:10, 18:16, 22:17, 22:20
Szasa Nedeljkovics: – Az első két szettben olyan különbséggel vezettünk, hogy nem volt kérdés, ezeket meg is nyerjük. A harmadik elején a Vasas feljavult, de mezőnyözéssel sikerült hoznunk a játszmát és a mérkőzést is.
Jókay Zoltán: – A sok utazás megtette a hatását, ma csak a fiatalok mutatták meg, hogy van bennük valami, rengeteg pontot adtunk a csabaiaknak.

Palota RSC–MTK 0:3 (–11, –21, –19)
Sződliget utca, 100 néző. V: Farkas L., Bátkai-Katona.
Palota: Durst H. 9, Király 3, Bodnár 2, Nyuka 7, Szelle 7, Balczó 5. Csere: Vígh 3, Tóth E. 2. Megbízott edző: Valasik Marietta.
MTK: Lutter L. 5, Hackl 6, Lakatos 11, Petőváry 8, Kilyénfalvi 11, Horváth Z. 5. Csere: Nagy F. (liberó), Deli, Lesi 1, Szűcs K. 7, Zolnai 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:8, 6:16, 10:24. II. játszma: 8:5, 16:10, 21:24. III. játszma: 3:8, 8:16, 17:24
Valasik Marietta:
– Fekete Krisztina sajnos lebetegedett, neki jobbulást kívánunk. Gratulálunk az ellenfélnek, de a második és a harmadik szettben a mi játékunk is biztató volt. Mi inkább a következő, Budaörs elleni mérkőzésre készülünk.
Alberto Salomoni: – Mindenkinek igyekeztem játéklehetőséget adni, s ilyenkor, kevertebb összeállításban, néha zavar van a pályán. Nem sikerült eléggé felpörögnünk erre a meccsre, ám a lényeg, hogy megszereztük a három pontot, és ennek tudatában készülünk a Vasas elleni meccsre.

Penta Gödöllői RC–TFSE 3:0 (22, 22, 19)
Gödöllő, 200 néző. V: Halász Mezőffy.
Gödöllő: Kötél Zs., Széles 4, Szabó A. 16, Takács D. 12, Nagy A. 5, Czina 13. Csere: Maurer (liberó). Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
TFSE: Neizer, Molnár A., 8., Tóth E. 11, Szalma 9, Ostorházy 3, Benkó 5. Csere: Dobrovits (liberó), Száraz. Vezetőedző: Németh Lajos.
Borkovits Zoltán: –
Amit szerettem volna, azt kipróbáltam, és voltak biztató jelek is a játékunkban. Örülök a három pontnak.
Németh Lajos: – Nem lebecsülve az ellenfél sikerét, ebben a mérkőzésben sokkal több volt számunkra. De amíg döntő szituációkban ennyit hibázunk, addig nem lesz keresnivalónk a tabellán előttünk álló csapatok ellen. Ettől függetlenül javult a játékunk a korábbiakhoz képest.

1. Linamar-Békéscsaba 14 14 42:2 42
2. Fatum-Nyíregyháza 13 10 3 31:12 30
3. MTK 13 10 3 31:14 29
4. Vasas Óbuda 12 9 3 27:12 26
5. UTE 13 8 5 30:20 24
6. Jászberény 13 8 5 25:17 24
7. Penta-Gödöllő 14 6 8 25:26 20
8. Diamant-Kaposvár 14 5 9 19:31 15