Férfi röpi NB I: 16 éves feladóval nyert rangadót a Kaposvár

2017.01.29. 20:18
Öt szettes, 128 perces mérkőzésen győzött a Pénzügyőr otthonában a Kaposvár a férfi röplabda NB I. vasárnap délutáni rangadóján. A bajnokság címvédője már csütörtökön bebiztosította az alapszakasz elsőségét, de egyik nagy riválisa otthonában is mindent megtett a sikerért. A Kazincbarcika Dunaújvárosban, a Szolnok pedig Sümegen nyert három szettben. A Kecskemét hazai pályán gyűrte le a MAFC legénységét, amivel eldőlt, hogy a Dunaferr a felsőházban kezdheti majd meg a rájátszást.

Pénzügyőr SE–Fino Kaposvár SE 2:3 (–23, 28, –18, 18, –12)

Az első játszmát végig vezetve nyerte a Fino, a térfélcsere után pedig a ráadásban egyenlített a házigazda. Ezután újra a kaposváriak percei következtek, majd ismét a Pénzügyőr kerekedett felül. Az ötödik szettre maradt a döntés, ahol a somogyiak semmit nem bíztak a véletlenre, és bebiztosították újabb győzelmüket. A közönség igazi ütőpárbajt láthatott: a hazai csapatban Szalai Szabolcs 23, a túloldalon Dávid Zoltán 20, a rangadó utolsó két pontját jegyző Bögöly Gábor pedig 19 pontot gyűjtött. A Demeter-legénység sikerének értékét növeli, hogy a bokasérüléssel bajlódó feladót, Keen Cameront helyettesítő Szabó Bence irányította a csapatot a pályán. A 16 esztendős, utánpótlás válogatott tehetség végigjátszotta a mérkőzést, és nagy részt vállalt a presztízs szempontjából is fontos diadalból.

Kőér u., 200
néző. V.: Éva T., Horváth M.
Pénzügyőr: Kiss D. 14, Bokor G. 14, Tóth A. 5, Bagics B. 9, Kovács S. 13, Szalai Sz. 23. Csere: Ronkainen (libero), Kiss N., Rozgonyi 1, Takács G. 3, Torma. Vezetőedző: Weczera Csaba.
Kaposvár: Szabó B. 6, Dávid Z. 20, Vajda 2, Bögöly 19, Bozóki 17, Nagy J. 6. Csere: Deák (libero), Batári (libero), Csányi 3, Kalmár 4. Vezetőedző: Demeter György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 10:16, 19:21. II. játszma: 7:8, 16:14, 21:20. III. játszma: 5:8, 10:16, 12:21. IV. játszma: 8:3, 16:13, 21:17. V. játszma: 4:5, 8:10, 11:12.
Weczera Csaba: – Kritikán aluli, rangadóhoz méltatlan játékvezetést láthattunk. Fáradtan, bágyadtan kezdtünk, és amire játékba lendültünk, már nem tudtuk a magunk javára fordítani az eredményt. A Kaposvár labda-biztosabb volt a végén. Ma csak egy pontot szereztünk, így nyernünk kell Kazincbarcikán, hogy megszerezzük az alapszakasz második helyét.
Demeter György: – Taktikus, pontos, fegyelmezett játékkal szereztük meg a győzelmet. Külön öröm, hogy elsőszámú feladónk, Keen Cameron távollétében is jobbak voltunk, a fiatal Szabó Bence jól helytállt a pályán. Egyszerű, de hatékony röplabdát játszottunk, kevés hibával.Pénzügyőr SE–Fino Kaposvár SE 2:3 (–23, 28, –18, 18, –12)

Sümegi RE–Openhouse-Szolnok 0:3 (–18, –17, –28)
Sümeg, 100
néző. V: Kiss Z., Szabó Zs.
Sümegi RE: Dolgos, Kaposi, Iván, Madár, Kotin, Nagy P. Csere: Altinger (libero), Sárközi (libero), Illés. Vezetőedző: Mészáros Péter.
Szolnok: Szabó B., Hummes, Varga Z., Gönczi, Fülöp, Tóth G. Csere: Farkas R. (libero), Török R., Kupánszki, Rása. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Mészáros Péter: – Sajnos csak az utolsó szettben tudtunk partiban lenni ellenfelünkkel, amikor a szolnokiak már nem a legjobb összeállításban álltak fel. Addig nagyon sokat hibáztunk nyitásban és nyitásfogadásban is.
Gulyás Ferenc: – Úgy gondolom, hogy papírforma eredmény született. Ez a meccs nagyon jó volt arra, hogy akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, most bizonyítsanak. Ez az első két játszmában sikerült is, a harmadikban viszont nem koncentrált mindenki eléggé. Ettől függetlenül gratulálok a csapatomnak, hiszen a kupadöntőbe jutás mellett a mostani győzelemmel sikerült az alapszakaszban kitűzött célt is teljesíteni, azaz, hogy a negyedik helyen végezzünk. Köszönjük mindenkinek az ehhez nyújtott támogatást és bizalmat.

Dunaferr–Vegyész RC Kazincbarcika 0:3 (–15, –20, –23)
Dunaújváros, 150
néző. V: Tillmann, Szabó P.
Dunaferr: Hatvany, Gebhardt N., Kholmann, Móró, Bohnicsek, Stefanovics. Csere: Gebhardt Á. (libero), Szabó P., Kiss M., Csizmadia. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Vegyész: Borovicsanyin, Kecskeméti, Juhász P., Árva, Januzovics, Banai. Csere: Dudás T. (libero). Vezetőedző: Dudás András.
Tomanóczy Tibor: – Az első szett végjátékát nem bírtuk, másodikban viszont már jobban tartottuk magunkat, a harmadik végén pedig szerintem egy téves ítélet fosztott meg minket a szépítéstől, de ez a végeredményt összességében nem befolyásolta. Bízom benne, hogy a Kecskemét–MAFC meccsen olyan eredmény születik, hogy a felsőházban folytathassuk a rájátszást.
Dudás András: – Nekünk mindenképpen kellett a három pont, hogy maradjon esélyünk az alapszakasz második helyének megszerzésére. Jól kezdtünk, és kevés hibát vétettünk, ezzel nőttünk a Dunaferr fölé. A második játszma után kicsit túlságosan is megnyugodott a csapat, ez okozta a szorosabb eredményt, de összességében megérdemelten nyertünk.

HÉP-Kecskeméti RCMAFC-BME 3:1 (19, -23, 25, 13)
Kecskemét, 300 néző. V.: Jámbor T. Suba I.
Kecskemét: Vocskó, Pesti, Kunnert, Horváth K., Szabó M., Erki. Csere: Csala (libero), Török, Leiner, Balla Sz. Vezetőedző: Gyurkó Sándor
MAFC: Schildkraut, Posztós, Eke, Lesznyik, Szabó B., Csépke. Csere: Tari, Tamasi Á. (liberók), Szevella. Vezetőedző: Novák László.
Gyurkó Sándor: – Nem okozott gondot a keretet összeállítanom, mert kevés játékos állt rendelkezésemre. Nagyon bátran és lelkesen játszott az ellenfél, azonban a lelkesedésük idővel agresszióvá alakult át a játékvezetők és a csapatom felé. Döntő volt, hogy a második játszmában nagy előnyre tett szert a MAFC, mégis fel tudtunk kapaszkodni a mélyből. A harmadik szett is ki-ki játszma volt, egy kis szerencsével meg tudtuk nyerni. A végére már kissé hitehagyottá vált ellenfelünk, ezért könnyedén behúztuk a három pontot, aminek nagyon örülünk és mostantól a keddi Magyar Kupa elődöntőre koncentrálunk.
Novák László: – A saját nevelésű fiatalokból álló Kecskemét a harmadik szettet kis szerencsével nyerte meg és ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa. Gratulálok a hazaiaknak és további sok sikert kívánok nekik a jövőben.