Rio 2016: az oroszok hosszabbítás után kiejtették a címvédőt

2016.08.19. 03:27
Óriási az öröm – az oroszok legyőzték Norvégiát (Fotó: AFP)
A riói olimpiai női kézilabdatornájának második elődöntőjében Oroszország hosszabbítás után 38–37-re legyőzte a címvédő Norvégiát, így bejutott a fináléba, ahol a hollandokat kiejtő Franciaország vár rá.

A mérkőzést a Nora Mörk vezette norvégok kezdték jobban a tornán eddig hibátlanul teljesítő oroszok ellen: a 18. percig hol két-, hol háromgólos előnyben voltak.

11–11 után azonban sebességet váltottak az oroszok, és átvették a vezetést. Sőt, az utolsó tíz percben négy gólon tartották ellenfelüket, így a csapatok kétgólos orosz előnnyel vonultak a pihenőre (16–18).

A második harminc perc is orosz góllal indult, innentől azonban beindult a „hullámvasút”: a norvégok visszajöttek háromgólos különbségről (19–19), majd az oroszok újra elhúztak (19–22), Heidi Lökéék pedig ismét egalizáltak (22–22) – a vezetést azonban nem tudták visszavenni a norvégok, az oroszok újra és újra elhúztak.

Az utolsó fél percnek 30–30-ról vágtak neki a felek. 18 másodperccel a vége előtt Jekatyerina Ilina váltott gólra egy hetest, ám az ellentámadásból – 4 másodperccel a dudaszó előtt – Heidi Löke is betalált (31–31), így hosszabbítás következett.

A kétszer ötperces hosszabbításban a norvégok szerezték meg a vezetést, az oroszok azonban tapadtak, majd a térfélcsere előtt már náluk volt az előny. A második öt percben háromszor is egyenlítettek a norvégok, Ilina gólja után azonban Camilla Herrem a kapu mellé ejtette a labdát, így Oroszország 38–37-re legyőzte a 2008-as és a 2012-es olimpiai bajnok Norvégiát, és nyolc év után újra olimpiai finálét játszhat.

A Győri ETO norvég légiósai felemásan teljesítettek: a nyáron csatlakozó Nora Mörk óriásit játszott és 14 gólig jutott, a 2011 óta az ETO-t erősítő Heidi Löke négyszer talált az oroszok kapujába. A kapuban Kari Aalvik Grimsbö 29 százalékos védési hatékonysággal fejezte be a mérkőzést, míg az exgyőri kollégája, Katrine Lunde 27 százalékon zárt.