Rio 2016: öt érméből dopping miatt egyet elveszít Románia

MTI MTIMTI MTI
2016.08.29. 18:26
null
Korai volt Gabriel Sincraian öröme (Fotó: Reuters)
Doppingvétség miatt elveszíti a riói olimpián szerzett bronzérmét Gabriel Sincraian román súlyemelő – idézte a román közszolgálati televízió (TVR) hétfői hírét az Agerpres román hírügynökség.


Sincraian a 85 kilogrammos súlycsoportban lett harmadik Rióban, azonban a doppingtesztje pozitívnak bizonyult. A vétség miatt az érem elvesztése mellett a Román Olimpiai és Sportbizottságnak is százezer eurós bírságot kell fizetnie – közölte a TVR. A híradás szerint a román olimpiai bizottság illetékesei közül többen úgy látják, hogy a bírságot a Román Súlyemelő Szövetségnek és a sportolónak kell kifizetnie.

A Gazeta Sporturilor román sportlap internetes oldalán arra emlékeztetett, hogy Gabriel Sincraian visszaesőnek számít. 2013-ban egy versenyen kívüli ellenőrzés során megállapították már, hogy tiltott szert használt. Ekkor két évre eltiltották a versenyzéstől, és a román sportági szövetség kifizette a százezer eurós bírságot.

Románia az utóbbi ötven év leggyengébb olimpiai szereplését nyugtázhatta Rióban. A román sportolók által megszerzett egy arany, egy ezüst és három bronzérem közül kell az egyik bronzot visszaadni. A Román Olimpiai és Sportbizottság elnöke, Alin Petrache – korábbi bejelentésének megfelelően – hétfőn benyújtotta lemondását.

 

Legfrissebb hírek

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
12 órája

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik