Totti beérte Nordahlt, Tőzsérék kikaptak

2013.03.03. 22:57
A Roma labdarúgócsapata Francesco Totti vezetésével 3–1-re legyőzte a Genoát az olasz bajnokság 27. fordulójában, azaz a genovaiak – öt veretlenül megvívott meccs után – először kaptak ki Davide Ballardini irányításával. Totti gólt szerzett és két gólpasszt adott, előbbi egyben azt jelenti, hogy a svéd Gunnar Nordahl mellett holtversenyben immár ő minden idők második legeredményesebb játékosa a Serie A-ban. Tőzsér Dániel kezdőként 61 perc játéklehetőséget kapott Ballardinitől.

Két győzelem után látta vendégül a Roma a Genoát, amely ugyan csak a 17. helyet foglalta el a tabellán a forduló előtt, de nem volt rossz formában, hiszen az elmúlt öt meccsén nem talált legyőzőre. A fővárosban ezúttal viszont nem kezdte túl meggyőzően az összecsapást a Ballardini-csapat, a Roma a 16. percben meg is szerezte a vezetést.

TOTTI, A TÖRTÉNELMI
Francesco Totti a tizenegyesgóljával 525. Serie A-s mérkőzésén a 225. gólját szerezte, ezzel beérte a svéd Gunnar Nordahlt – a Milan és a Roma legendás svéd csatárának 291 fellépésre volt szüksége a fantasztikus gólmennyiséghez –, és minden idők második legeredményesebb játékosa lett az olasz bajnokságban! Tottinál már csak egyetelen eredményesebb játékos van Olaszországban: az 1938-as világbajnoki győzelem hőse, Silvio Piola, aki 274 góllal tartja a rekordot.

Daniele De Rossi tört be a tizenhatoson belülre, egy csellel meglepte Cesare Bovót, aki megrúgta a térdét, tizenegyes! A büntetőt természetesen Francesco Totti vállalta magára, és annak rendje, módja szerint be is vágta a jobb alsó sarokba. 1–0

A gól után a Genoa igyekezett kitörni a nyomás alól, és sikeresen is tette. Bovo lövése még kicsivel fölé szállt, majd Marco Borriello beadása után Andrea Bertolacci közelebb járt a gólszerzéshez, ám 15 méterről is veszélyes fejese után Maarten Stekelenburg nagyot nyújtozott. Egy perccel később a holland kapus még ennél is nagyobb bravúrt mutatott be, mondhatni óriásit védett, amikor egy kapu előtti keveredés végén Bertolacci lábáról, négy méterről kapura pattant a labda, ám a kapuvédő elképesztő reflexvédéssel megfogta a labdát.

Totti újabb mérföldkőhöz érkezett

Ezt követően Miralem Pjanic súlyosnak látszó sérülése szomorította a hazai drukkereket, majd nem sokkal később Nicolás Burdisso bosszanthatta őket. Az argentin védő ütemkéséssel csúszott oda Marco Borriellónak, és mivel a tizenhatoson belül tette, jöhetett az újabb jogos tizenegyes, amit maga a sértett váltott gólra a bal alsó sarokba helyezve a labdát. 1–1

Szünet után ismét a Roma ragadta magához a kezdeményezést: az 58. percben Erik Lamela lövése után Bovo nagy becsúszással még szögletre mentett, a sarokrúgás után azonban már örülhettek a bordómezesek: Totti beadását követően Alessio Romagnoli helyezkedett a legjobban, és a 18 éves, először kezdő hátvéd második élvonalbeli fellépésén megszerezte az első gólját. 2–1

A rómaiak a vezetés tudatában visszavettek az iramból, Ballardini pedig próbált változtatni, levitte az amúgy közepesen teljesítő Tőzsér Dánielt, és Ciro Immobile révén újabb támadót dobott harcba. A genovaiak támadásaiban ezúttal azonban nem igazán volt átütőerő, ráadásul amikor a 78. percben Totti és Juraj Kucka összeszólalkozott, megfogyatkozott a vendégcsapat, ugyanis a szlovák fiú már második sárga lapját kapta az összecsapáson.

A három pont sorsa a 89. percben dőlt el végleg, amikor a második gólpasszát adó Totti jobb oldali beadására a csereként beállt Simone Perrotta érkezett a legjobb ütemben, és a léc alá bombázott. A Roma 3–1-re legyőzte a Genoát, és feljött a 7. helyre a tabellán.