Serie A: remek bombákkal intézte el a Milan a Chievót – videó!

2016.10.16. 22:53
A Milan előtt legutóbb a Juventus tudta legyőzni Veronában a Chievót – még januárban (Fotó: Reuters)
Az AC Milan 3–1-es győzelmet aratott Veronában a Chievo ellen az olasz labdarúgó Serie A 8. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

A Chievo számára a közvetlenül a szünetet megelőző és azt követő időszak lett végzetes. A 45. percben a házigazdák térfelén szerzett labdát a Milan, Juraj Kucka egyet fordult, aztán gondolt is egyet, és irgalmatlanul nagy átlövéssel púpozta ki a hálót.

Közvetlenül a fordulás után jött a második, és az sem volt sokkal kisebb, M'Baye Niang zúdította a kapuba a labdát, Stefano Sorrentinónak esélye sem volt elérni a hatalmas lövést.

A szezont igen jól kezdő Chievo azért nem hagyta annyiban, a 76. percben Valter Birsa szépített – a veronai játékos beállt a sorba, mert ez is pazar gól volt, egy precíz szabadrúgás a rövid fölső sarokba. A sárga-kékeknek volt még idejük a meccs megmentésére, erejük azonban nem, sőt, Bacca Dainellin megpattanó lövésével 1–3 lett a vége – január 31. óta először veszített el hazai pályán bajnokit a Chievo, akkor a Juventus tudta elvinni a három pontot a Bentegodiból! A veronaiak 11 mérkőzéses hazai veretlenségi sorozatuknak intettek búcsút.