Serie A: Pandev duplázott, a Genoa legyőzte otthon a Napolit

CS. M.CS. M.
2021.02.06. 22:43
A 37 éves Goran Pandev volt a mérkőzés hőse (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának szombati játéknapjának záró mérkőzésén a Genoa 2–1-re legyőzte hazai pályán a Napolit.

A középmezőnybeli Genoa kiválóan kezdett a Napoli ellen, a 37 esztendős Goran Pandev már a 11. percben vezetést szerzett. Negyedóra múlva már kétgólos volt a hazaiak előnye, Pandev újra lecsapott (2–0). Két kaput eltaláló lövésből két gólt szerzett a Genoa.

A folytatásban a nápolyiak végig mezőnyfölényben játszottak – közel 70 százalékban birtokolták a labdát, és több mint húsz lövésig jutottak –, de egészen a 79. percig nem tudtak szépíteni, ekkor Matteo Politano révén kerültek egy gólra a pontszerzéstől. A Genoa azonban kibekkelte a hajrát, így megszerezte a három pontot. 2–1

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ
Genoa–Napoli 2–1
(Pandev 11., 26., ill. Politano 79.)
Korábban
Atalanta–Torino 3–3 (Ilicic 14., Gosens 19., Muriel 21., ill. Belotti 42., Bremer 45+1., Bonazzoli 84.)
Sassuolo–Spezia 1–2 (Caputo 25., ill. Erlic 39., Gyasi 78.)

Juventus–Roma 2–0 (Ronaldo 13., Ibanez 69. – öngól)

1. Internazionale 21 14 5 2 51–23 +28 47
2. Milan 20 14 4 2 41–23 +18 46
3. Juventus 20 12 6 2 41–18 +23 42
4. Roma 21 12 4 5 44–35 +9 40
5. Napoli 20 12 1 7 44–21 +23 37
6. Atalanta 21 10 7 4 48–29 +19 37