Serie A: Osimhen volt a főszereplő, hátrányból fordítva nyert a Napoli

2022.11.05. 20:11
Osimhen volt a főszereplő az Atalanta–Napoli mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokság (Serie A) szombati rangadóján a listavezető Napoli, a második helyezett Atalantához látogatott. Hiába vezetett a bergamói csapat, a vendégek még az első félidőben fordítottak, s előnyüket megtartva 2–1-re nyertek, így továbbra is veretlenül vezetik a bajnokságot.

A két csapat legutóbbi négy találkozóján legalább négy gól született. A Napoli a bajnokságban 12 fordulót követően veretlen, a 2022–2023-as idény eddig csak a Liverpool elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen kapott ki.

A 17. percben szögletet követően Osimhen kezére pattant a labda. A játékvezető – miután a VAR segítségével visszanézte az esetet – tizenegyest ítélt az Atalanta számára, amelyet Ademola Lookman értékesített. 1–0 (VIDEÓ ITT).

Mindössze négy percet kellett várni a Napoli válaszára. Osimhen ezúttal az ellenfél tizenhatosán belül volt veszélyes, amikor egy kis szöglet után, öt méterről a kapuba fejelte Zielinski beívelését. 1–1 (VIDEÓ ITT)

Tíz perccel később ismét a nigériai támadó volt az egyik főszereplő: a jobb oldalon megharcolt a labdáért, majd középre passzolt Elif Elmaszhoz, aki átvétel után megszerezte a vezetést a vendégek számára. 1–2 (VIDEÓ ITT)

Osimhennek ez volt a 32. gólja a Serie A-ban, ezzel – Simy-t megelőzve – ő a legtöbb gólt szerző nigériai labdarúgó az olasz élvonalban.

A második félidőben nem született gól. A legnagyobb helyzet a hazaiak előtt adódott, azonban Lookman az ötösről csak a kapufát találta el az 55. percben.

Győzelmével a Napoli továbbra is veretlenül vezeti az olasz bajnokságot, míg az Atalanta maradt a második, azonban a közvetlen riválisai később lépnek pályára.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Atalanta–Napoli 1–2
(Lookman 19. – 11-esből, ill. Osimhen 23., Elmasz 35.)

KORÁBBAN
Empoli–Sassuolo 1–0
(Baldanzi 64.)
Salernitana–Cremonese 2–2 (Piatek 3., Coulibaly 38. ill. Okereke 12., Ciofani 89.)