K. B. 2022.03.20 14:33 Frissítve: 2022.03.20 20:01

Serie A: óriásit hibázott a Venezia kapusa – videó

A Venezia hazai pályán 2–0-ra kikapott a Sampdoriától vasárnap, az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában – az első gól Niki Mäenpää nagy bakija miatt született.

Niki Mäenpää jócskán benne volt az első gólban (Fotó: AFP)

A kieső helyen álló hazaiak finn kapusuk, Niki Mäenpää óriási hibája (VIDEÓ ITT!) miatt kerültek hátrányba a 24. percben, s alig negyedórával később Francesco Caputo megduplázta a Sampdoria előnyét (0–2). A második félidő kiegyenlítettebben alakult, de a Venezia nem tudott szépíteni – a 86. percben ráadásul emberhátrányba került, Thomas Henryt állították ki –, tehát 2–0-s vendégsiker született.

OLASZ SERIE A
30. FORDULÓ
Venezia–Sampdoria 0–2 (Caputo 24., 38.)
Kiállítva: Thomas Henry (Venezia, 86.)

KÉSŐBB
Empoli–Verona 1–1 (Di Francesco 26., ill. Cancellieri 71.)
Juventus–Salernitana 2–0
(Dybala 5., Vlahovics 29.)
Roma–Lazio 3–0 (Abraham 1., 22., L. Pellegrini 40.)

(Dumfries 55., ill. Torreira 50.)
Napoli–Udinese 2–1 (Osimhen 52., 63., ill. Deulofeu 22.)

Pénteken játszották
Sassuolo–Spezia 4–1
(Berardi 17., 48. – az elsőt 11-esből, Ayhan 78., Scamacca 81., ill. Verde 36.)

Olasz labdarúgás NAGY ZSOLT

A legtöbb gólt szerezte a topligákban szereplő angol támadók közül a 2021–2022-es idényben.

2022.06.01 23:04:32

Olasz labdarúgás CSILLAG PÉTER

ALAPVONAL. A Nemzeti Sport a homályos évek során akkor szentelt bővebb figyelmet a csapatnak, amikor a fogadási csalások dagadó botránya közepette fókuszba került egy 2010-es Cremonese–Paganese harmadosztályú bajnoki, amelyen a játékosok furcsán szédelegve, lelassulva mozogtak.

2022.05.24 22:36:49

Olasz labdarúgás BODNÁR ZALÁN

ALAPVONAL. Hogy mégis sikerült, az nem az anyagiaknak köszönhető, hiszen a Juventus és az Internazionale lehetőségei még mindig jobbak voltak, és erősebb a keretük. A Milan sikeréhez mindenekelőtt jó döntések kellettek, nemcsak a vezetőedző, hanem a játékosok kiválasztásában is.

2022.04.25 21:07:51

Olasz labdarúgás B. J.

Sokkal jobban kezdett a házigazda, de meglett a böjtje a kihagyott helyzeteknek és a védelmi kihagyásoknak.

2022.04.23 20:13:57

Olasz labdarúgás KUN ZOLTÁN

ALAPVONAL. Kell egy olyan nóta, amelynek az első sora, az első traktusa hallatán minden egyes kékbe, zöldbe, pirosba, lilába öltözött szurkoló felpattan a helyéről, hogy abban a néhány másodpercben bizonyítsa az egész világnak, na meg nem utolsósorban önmagának: ahol éppen áll, az pillanatnyilag a földkerekség legtutibb helye.