Serie A: a Genoa emberhátrányban szerezte meg idénybeli második győzelmét

2022.03.18. 22:51
Berardi ünnepli a vezetést (Fotó: AFP)
A Sassuolo 4–1-re nyert a Spezia ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának első mérkőzésén. A házigazda sorozatban a hatodik bajnokiján maradt veretlen, ezzel a 9. helyen áll a tabellán. A nap bravúrja viszont a Genoáé, amely mintegy 70 percet emberhátrányban futballozva is megszerezte a második győzelmét az idényben – az áldozat a Torino volt.

A Sassoulo Domenico Berardi tizenegyesével szerzett vezetést bő negyedórányi játék után. Erre Daniele Verde a félidő hajrájában – a Spezia első és mint később kiderült egyetlen kaput eltaláló kísérletéből – válaszolt. A második játékrész elején ismét Berardi volt eredményes, a házigazda pedig innentől már nem adta ki a kezéből a meccset, előbb Kaan Ayhan, majd Gianluca Scamacca vette be a vendégkaput (4–1).

Manolo Portanova révén a 14. percben előnybe, a norvég Leo Östigard kiállítása miatt tíz perccel később azonban emberhátrányba kerültek a hazaiak, ennek ellenére sikerült megőrizniük a minimális különbséget (1–0).

A kieső helyen álló Genoa csupán másodszor nyert a Serie A mostani idényében, azonban nyolc forduló óta veretlen, ugyanis az előző hét körben rendre döntetlent játszott. A Torino FC nyolc forduló óta nem tud nyerni.