Serie A: Ochoa nyolc gólt kapott, az Atalanta kiütéssel nyert

B. A.B. A.
2023.01.15. 20:00
Tízgólos mérkőzésen nyert az Atalanta (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának vasárnapi játéknapján a Spezia 1–0-s győzelmet aratott a Torino vendégeként, a Bologna 2–1-re nyert Udinében, majd az Atalanta 8–2-re kitömte a Salernitanát.

Torino–Spezia

A mérkőzés 27. percében Arkadiusz Reca lövése Koffi Djidji kezére pattant, így tizenegyeshez jutott a Spezia. Vanja Milinkovics-Szavics érezte, hova fogja lőni M'Bala Nzola a büntetőt, de nem tudta hárítani – az angolai csatár góljával nyert a Spezia (0–1). VIDEÓ ITT!

Győzelmével a Spezia a Sassuolót megelőzve a 16. helyen áll, míg a Torino maradt a tizedik.

Udinese–Bologna

A két csapat elmúlt öt bajnoki mérkőzése egyaránt döntetlenre végződött. Az Udinese szerzett vezetést, a tizedik percben szép akció végén Isaac Success passzából Beto lőtt a felső sarokba. VIDEÓ ITT!

A második félidőben jött a vendégek válasza. Udinei bedobást követően a Bologna szerezte meg a labdát, Nikola Moro észrevette a befutó Nicola Sansonét, aki magabiztosan értékesítette a ziccert. VIDEÓ ITT!

Ez a mérkőzés azonban nem lett döntetlen. A Bologna fordított a 80. percben: Jerdy Schouten csúsztatta meg a szögletet, Stefan Posch pedig közelről nem hibázott. VIDEÓ ITT!

A hajrában még volt lehetőségük a hazaiaknak, Lukasz Skorupski azonban mindent védett. A vendégek kétszer találták el a kaput, mindkettőből gól született (1–2). A Bologna győzelmével három pontra megközelítette az Udinesét, amely egyre messzebb kerül a nemzetközi kupaszereplést jelentő első hat helytől.

Atalanta–Salernitana

Az Atalanta az elmúlt három hazai bajnokiját egyaránt elvesztette, most viszont jól kezdett a Salernitana ellen. Az ötödik percben Jérémie Boga távoli lövése megpattant becsapva Guillermo Ochoát. VIDEÓ ITT!

Nem kellett azonban sokat várni az egyenlítésre. A tizedik percben Ochoa óriási kapuskirúgását Krzysztof Piatek a kiugró Boulaye Dia elé csúsztatja meg, aki Juan Musso kapus lába között a kapuba gurított. VIDEÓ ITT!

Az Atalantát nem zavarta meg a kapott gól, még az első félidő vége előtt további négy gólt szerzett. A 20. percben Ademola Lookman talált be büntetőből Ochoa hóna alatt (VIDEÓ ITT!), kisvártatva Giorgio Scalvini következett fejjel (VIDEÓ ITT!). A 38. percben Teun Koopmeiners kihagyta a hazaiak második tizenegyesét, a kipattanót azonban belőtte (VIDEÓ ITT!), majd a félidő vége előtt Rasmus Höjlund volt eredményes (VIDEÓ ITT!). Az Atalanta második alkalommal szerzett öt gólt az első félidőben az olasz bajnokság történetében.

A második félidőben sem lassítottak a felek. Lookman a 16-oson kívülről bombázott a kapuba az 54. percben (VIDEÓ ITT!), amire Hans Nicolussi Caviglia válaszolt két perccel később (VIDEÓ ITT!).

A mérkőzés kilencedik gólját a szünetben csereként beálló Éderson szerezte, aki szintén a 16-oson kívülről tekert a felső sarokba (VIDEÓ ITT!). Az utolsó, tizedik találatot szintén egy cserejátékos, Nadir Zortea érte el a 85. percben.

Ochoa pályafutása során először kapott nyolc gólt. Az Atalanta győzelmével továbbra is harcban az európai kupás helyekért, míg a Salernitana a 16. helyen áll.

SERIE A
18. FORDULÓ

Torino–Spezia 0–1
(Nzola 28. – 11-esből)
Udinese–Bologna 1–2 (Beto 10., ill. Sansone 59., Posch 80.)
Atalanta–Salernitana 8–2 (Boga 5., Lookman 20., 54. – az elsőt 11-esből, Scalvini 23., Koopmeiners 38., Höjlund 41., Éderson 61., Zortea 85., ill. B. Dia 10., Nicolussi Caviglia 56.)