Serie A: nincs meg a tucat, a Samp otthonában kikapott az Inter

2021.01.06. 16:55
Alexis Sánchez (labdával) büntetőt rontott (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójának kora délutáni mérkőzésein nagy meglepetésre vereséget szenvedett az Inter: a második helyen álló milánóiak a Sampdoria otthonában kapituláltak, megszakítva 11 meccsből álló bajnoki veretlenségi sorozatukat. A Roma a sereghajtó Crotone otthonában nyert biztosan, így kihasználta az Inter botlását, és három pontra felzárkózott rá a harmadik helyen.

Úgy indult, hogy az Internazionale ott folytatja a Sampdoria ellen, ahol alig néhány napja a Crotone 6–2-es legyalulásánál abbahagyta, és nekifutásból szétkapja odahaza a genovaiakat. Az első 10 percben a hétvégén triplázó Lautaro Martínez, Ashley Young és Milan Skriniar is helyzetbe került, ám a vezetést nem sikerült megszerezni. Sőt, a 11. percben, miután a játékvezető még videón is megnézte, ahogy a tizenhatoson belül Morten Thorsby kezén irányt vált a labda, tizenegyest ítélt, Alexis Sánchez azonban gyengén lőtt, Emil Audero vetődve hárított, a kipattanó labdát meg Young két méterről a lécre bikázta.

AZ INTER KIHAGYOTT BÜNTETŐJE

A Sampdoria az első negyedóra végén Lorenzo Tonelli kapufájával jelezte, hogy jelen van a mérkőzésen, majd a félidő felénél ismerős jelenet következett: Paolo Valeri játékvezető kikocogott az oldalvonal mellé, hogy visszanézzen egy kétes szituációt: egy kezezés ügyében kellett ismét döntenie, csakhogy ezúttal a másik oldalon. A videózás után újabb tizenegyes következett: Nicolo Barella valóban kezezett, s Antonio Candreva jóval higgadtabb ítélet-végrehajtónak bizonyult.

Negyedórával később jött Keita Baldé,és szép akció végén megduplázta csapata előnyét, így a szünetre 2–0-s hazai vezetéssel mentek a csapatok.

A második félidőben bő negyedóra játék után érkezett a kispadról Romelu Lukaku, és az Inter rögtön szépített is: szöglet után Stefan de Vrij fejelt a hazai kapuba, s pillanatok alatt élessé vált a küzdelem, ám a „Lukaku-effektus” nem hozott újabb Inter-gólt, véget ért a milánóiak 11, veretlenül megvívott bajnokiból álló sorozata. Ráadásul, ha az esti rangadón a Milan legyőzi a Juventust, négypontos előnybe kerülhet a tabella élén a városi rivális előtt (2–1).

A többi pályán: a Roma Borja Mayoral vezérletével biztos győzelemmel hozta el a három pontot a sereghajtó Crotone otthonából, a spanyol támadó az első fél órában duplázott, majd még a szünet előtt kiharcolt egy büntetőt, amelyet Henrih Mhitarjan váltott gólra. A második félidőben az újonc azért szépíteni tudott, de a Roma így is felzárkózott az Inter mögé a harmadik helyre.

Az Udinese a hosszabbításban szerzett pontot a Bologna otthonában, amely emberhátrányban fejezte be a mérkőzést. A Lazio izgalmas végjátékot követően tartotta meg az előnyét a Fiorentina ellen, így három ponttal gyarapodott, a Sassuolo újabb győzelmével pedig továbbra is ott van az élmezőnyben, a 4. helyen áll.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Atalanta–Parma 3–0
(Muriel 15., D. Zapata 49., Gosens 61.)
Bologna–Udinese 2–2 (Tomijasu 19., Svanberg 40., ill. R. Pereyra 34., Arslan 90+2.)
Crotone–Roma 1–3
(Golemics 71., ill. B. Mayoral 8., 29., Mhitarjan 35. – 11-esből)
Lazio–Fiorentina 2–1 (F. Caicedo 6., Immobile 75., ill. Vlahovics 88. – 11-esből)
Sampdoria–Internazionale 2–1 (Candreva 23. – 11-esből, Keita Baldé 38., ill. De Vrij 65.)
Sassuolo–Genoa 2–1 (Boga 52., Raspadori 83., ill. Somurodov 64.)
Torino–Verona 1–1 (Bremer 84., ill. Dimarco 67.)