Serie A: nem élt a lehetőséggel, kikapott odahaza az Inter

CS. M.CS. M.
2022.02.20. 20:05
A Sassuolo sokkolta az Intert a San Siróban (Fotó: Getty Images)
Az Inter 2–0-ra kikapott otthon a Sassuolótól az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában vasárnap, így nem állt a tabella élére. A Lazio 1–1-es döntetlent játszott idegenben az Udinesével.

A Milan botlott ebben a fordulóban, hiszen csak döntetlenre volt képes a Salernitana otthonában. Ezt használhatta volna ki az Inter, amely vissza szeretett volna állni a tabella élére.

A Sassuolo azonban ezúttal sem bizonyult könnyű ellenfélnek – a vendégek szűk fél óra elteltével már 2–0-ra vezettek: Giacomo Raspadori és Gianluca Scamacca volt eredményes. Ezt követően próbált fokozatot kapcsolni az Inter, de sokáig így is közelebb járt a harmadik gólhoz a Sassuolo.

Az Inter szépített a 94. percben, ám Stefan de Vrij találatát kezezés miatt elvették – ami a lényegen már nem változtatott. Maradt a Milan az élen, de vesztett pontok tekintetében még mindig a címvédő áll jobban.

A játéknap ezt megelőző mérkőzésén az újonc, 17. helyen álló Venezia 1–1-es döntetlent játszott a zsinórban negyedjére ikszelő, a tabellán csak 19. Genoa ellen.

A késő esti idősávban az Udinese és a Lazio csapott össze egymással. Előbbi már az ötödik percben előnyhöz jutott Gerard Deulofeu találatának köszönhetően, majd átadta ellenfelének a területet, de ugyanúgy voltak helyzetei. A fővárosiak a 45. percben egyenlítettek ki Felipe Anderson góljával, a második félidőben pedig már nem változott az eredmény. 1–1

(T. Henry 13., ill. Ekuban 29.)
Udinese–Lazio 1–1 (Deluofeu 5., ill. F. Anderson 45.)

KORÁBBANJÁTSZOTTÁK
Fiorentina–Atalanta 1–0 (Piatek 56.)
Sampdoria–Empoli 2–0 (Quagliarella 14., 29.)
Roma–Hellas Verona 2–2
(Volpato 65., Bove 84., ill. Barák 5., Tameze 20.)
Salernitana–Milan 2–2 (Bonazzoli 29., Djuric 72., ill. Junior Messias 5., Rebic 77.)
Juventus–Torino 1–1 (De Ligt 13., ill. Belotti 62.)