Serie A: a Napoli kiszenvedte a győzelmet Udinében

2021.01.10. 17:04
Bakayoko gólja döntött a hajrában (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésein a Napoli a rendes játékidő utolsó percében döntötte el a mérkőzést, míg a Lazio könnyedén nyert a Parma vendégeként, melyen Balogh Botond 57 percet töltött a pályán.

Jobban kezdte a Napoli a mérkőzést, a 15. percben Lorenzo Insigne szerzett vezetést a vendégeknek tizenegyesből. Az összességében többet próbálkozó Udinese a félidő közepén azonban kiegyenlített Kevin Lazagna révén (1–1), így döntetlennel vonulhattak a csapatok a szünetre.

A fordulás után mindkét együttesnek megvoltak a lehetőségei, viszont az újabb gólra a 90. percig kellett várni: Tiémoué Bakayoko érkezett a kapu elé egy szabadrúgás után, és csodálatos mozdulattal fejelt a kapuba (1–2).

Ez a találat a Napoli győzelmét eredményezte, és ugyan egy meccsel többet játszva, de fellépett az ötödik helyre Gennaro Gattuso alakulata.

Balogh Botond a 34. percben csereként lépett pályára a Parmában. A 18 éves magyar védőnek ez volt a második élvonalbeli mérkőzése Olaszországban, összességében pedig a harmadik találkozója a felnőtt csapatban. Baloghot a 66. percben a játékvezető sárga lapos figyelmeztetésben részesítette.

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ

Udinese–Napoli 1–2 (Lasagna 27., ill. L. Insigne 15. – 11-esből, Bakayoko 90.)
Parma–Lazio 0–2
(Luis Alberto 55., Caicedo 67.)
Verona–Crotone 2–1
(Kalinic 16., Dimarco 25., ill. Messias 55.)
Roma–Internazionale 2–2 (Lo. Pellegrini 17., G. Mancini 86., ill. Skriniar 56., Hakimi 63.)
Fiorentina–Cagliari 1–0