Serie A: későn jöttek a szépítő gólok, nyert a Milan és az Inter is

2020.12.20. 16:58
Alexis Saelemaekersnek nem volt nehéz dolga, Theo Hernández szólója után csak az üres kapuba kellett lőnie (Fotó: AFP)
A listavezető Milan idegenben a Sassuolo, az Inter otthon a Spezia ellen nyert 2–1-re az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában vasárnap.

A Milan az előző két bajnokiján a Parmával és a Genoával is 2–2-es döntetlent játszott, így ha az idényt nagyszerűen kezdő Sassuolo otthonában is botlott volna, akkor az Inter előtt esély nyílt volna az előzésre a tabella élén.

De erről fölösleges volt elmélkedni, mert a listavezető a Serie A történetének valaha volt leghamarabb született találatával, már hat másodperc után megszerezte a vezetést! A középkezdést követően egyből támadásba lendültek a vendégek, Hakan Calhanoglu indult meg a labdával a felezővonaltól, kiugratta Rafael Leaót, aki tíz méterről, ziccerben nem hibázott (0–1).

Nem sokkal később Calhanoglu is betalált, de az ő gólját les miatt nem adták meg. A 26. percben már nem volt ilyesmiről szó, tökéletes kontratámadás és Theo Hernández nagy sprintje után Alexis Saelemaekers megduplázta a vendégek előnyét (0–2).

A hazaiak a hajrában Domenico Berardi szabadrúgásával szépítettek, ám ahogy az előző bajnokság végén, július 21-én, úgy most is kikaptak otthon 2–1-re a Milantól.

Stefano Pioli csapatának előnye maradt egy pont az élen az Inter előtt, amely Asraf Hakimi és Romelu Lukaku góljával 2–1-re legyőzte otthon a hosszabbításban szépítő Speziát. Antonio Conte legénységének legutóbb tavaly ősszel volt hatmeccses győzelmi sorozata a Serie A-ban, akkor hét sikerig jutott el zsinórban.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ

Benevento–Genoa 2–0 (R. Insigne 57., Sau 89. – 11-esből)
Cagliari–Udinese 1–1 (Likojannisz 27., ill. Lasagna 57.)
Internazionale–Spezia 2–1
(Hakimi 52., R. Lukaku 71. – 11-esből, ill. Piccoli 90+4.)
Sassuolo–Milan 1–2
(Berardi 89., ill. Rafael Leao 1., Saelemaekers 26.)

KÉSŐBB
Atalanta–Roma 4–1 (D. Zapata 59., Gosens 70., Muriel 72., Ilicic 85., ill. Dzeko 3.)
20.45:
Lazio–Napoli (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Torino–Bologna 1–1 (Verdi 69., ill. R. Soriano 78.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Parma–Juventus 0–4 (Kulusevski 23., Cristiano Ronaldo 26., 48., Morata 85.)
Fiorentina–Verona 1–1 (Vlahovics 19. – 11-esből, ill. Veloso 8. – 11-esből)
Sampdoria–Crotone 3–1 (Damsgaard 26., Jankto 36., Quagliarella 65., ill. Simy 45+1. – 11-esből)

1. Milan 13 9 4 29–14 +15 31
2. Internazionale 13 9 3 1 32–16 +16 30
3. Juventus 13 7 6 28–10 +18 27
4. Roma 13 7 3 3 28–21 +7 24
5. Napoli 12 8 4 26–12 +14 23
6. Sassuolo 13 6 5 2 23–15 +8 23
7. Atalanta 12 6 3 3 26–18 +8 21
8. Verona 13 5 5 3 17–12 +5 20