Serie A: döntetlen született a firenzei büntetőpárbajban

2020.12.19. 19:52
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában a Fiorentina otthon 1–1-es döntetlent játszott a Veronával.

Az idény egyik meglepetéscsapataként szereplő vendégek már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést Miguel Veloso büntetőjével, de a csupán 17. helyen álló hazaiak hamar feleltek Dusan Vlahovics tizenegyesével.

A találkozó nem a látványosságával hívta fel magára a figyelmet, csak öt darab, kaput eltaláló lövést jegyezhettünk fel, ellenben rengeteg szabálytalanság tördelte a folyamatos játékot.Miguel Veloso büntetőjével, de a csupán 17. helyen álló hazaiak hamar feleltek Dusan Vlahovics tizenegyesével.

A találkozó nem a látványosságával hívta fel magára a figyelmet, csak öt darab, kaput eltaláló lövést jegyezhettünk fel, ellenben rengeteg szabálytalanság tördelte a folyamatos játékot.

A 18 órás meccsen a sereghajtó Crotone az első félidő derekáig húzta kapott gól nélkül, akkor azonban a Sampdoria rövid idő alatt kétszer is betalált, és bár az előző két meccsen négy pontot szerző vendégek a szünet előtt szépítettek, Quagliarella visszaállította a kétgólos különbséget, sőt a végén csak a VAR miatt nem lett újabb gólja a veterán támadónak (3–1).

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Fiorentina–Verona 1–1 (Vlahovics 19. – 11-esből, ill. Veloso 8. – 11-esből)
Sampdoria–Crotone 3–1 (Damsgaard 26., Jankto 36., Quagliarella 65., ill. Simy 45+1. – 11-esből)
20.45:Parma–Juventus (Tv:Digi Sport1)– élőben az NSO-n!

1. Milan 12 8 4 27–13 +14 28
2. Internazionale 12 8 3 1 30–15 +15 27
3. Juventus 12 6 6 24–10 +14 24
4. Roma 12 7 3 2 27–17 +10 24
5. Napoli 12 8 4 26–12 +14 23
6. Sassuolo 12 6 5 1 22–13 +9 23
7. Verona 13 5 5 3 17–12 +5 20